Kdo bude Sportovcem Plzně 2022? Nominace v kategoriích žactva a dorostu byly spuštěny | Sportovní Plzeň

 

 

Kdo bude Sportovcem Plzně 2022? Nominace v kategoriích žactva a dorostu byly spuštěny

Plzeň16. 12. 2022Již šestadvacátý ročník ankety Sportovec Plzně v kategoriích žactva a dorostu připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. Návrhy na ocenění nejlepších jednotlivců, družstev a trenérů je možné zasílat do 15. 1. 2023.

Formuláře a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na sportovecplzne.cz. Nominovat je možné jednotlivce a družstva v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. V případě jednotlivců musí být naplněna podmínka, že nominovaný sportovec má trvalé bydliště v Plzni nebo byl v roce 2022 členem plzeňského sportovního klubu. V případě právnického subjektu (nominace družstev) musí mít sídlo na území města Plzně.

Vypsána bude také kategorie Mimořádný výkon/výsledek, ve které je možné navrhovat jak jednotlivce, tak družstva, kteří se v roce 2022 blýskli mimořádnými výkony či výsledky. Navrhnout je možné např. sportovce, který překonal letitý rekord nebo udělal největší výkonnostní posun oproti předchozímu roku a má potenciál k dalšímu zlepšování do budoucna.

Oceněni budou také trenéři za dlouholetou obětavou práci s mládeží, vyhlášena bude také kategorie Trenér roku mládeže.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Plzně 2022 v kategoriích žactva a dorostu se uskuteční v průběhu první poloviny roku 2022.

Úřadujícími držiteli titulu Sportovec Plzně za předcházející rok jsou v kategorii staršího žactva atlet Jan Škarban a v kategorii dorostu judistka Anna Skalská.


Sdílet