Koubek zaťal po závěrečném hvizdu pěst. Myslel jsem i na koeficient, prohlásil | Sportovní Plzeň

 

 

Koubek zaťal po závěrečném hvizdu pěst. Myslel jsem i na koeficient, prohlásil

Marie Osvaldová11. 4. 2024


ilustrační. Foto: FCVP


Celých 90 minut se pečlivě drželi stanovené taktiky. Fiorentina, která je zvyklá i v italské lize dominovat na míči, sice měla obrovskou převahu. Žádnou větší šanci si ale nevypracovala. A tak Viktoriáni vybojovali v úvodním duelu čtvtfinále Konferenční ligy cennou remízu 0:0. Ta přitom znamenala jistotu základní skupiny Ligy mistrů pro českého mistra pro příští sezónu. "I na to jsem po závěrečném hvizdu myslel," přiznával spokojený kouč Plzně Miroslav Koubek.

Pochválíte mužstvo především za to, jak se drželo taktiky?
Určená taktika byla nutností, životní nutností. Líbí se mi, jak někdo říká, že si to rozdá na férovku a pak to skončí všelijak. Museli jsme ubrzdit nejsilnější mužstvo na míči v celé italské lize. Podařilo se nám to. Vytvořili jsme soupeři z hlediska defenzivy nepříjemné prostředí. Vážím si, jak jsme to zvládli. Ale byl určitý defizit v útočné fázi.

Byla taktika uzpůsobená i vaší sestavě, kdy jste neměl moc hráčů na střídání?
Nemělo to nic společného s kádrovou situací, byla uzpůsobená soupeři.

Kdy ve vás dozrálo rozhodnutí, že nastoupí Radim Řezník, který deset měsíců nehrál v základní sestavě?
Strašně si vážím jeho výkonu a charakteru. Neměl to lehké, ví, že odchází z Plzně. Přesto uplatnil svoji velikost, potvrdil morální kredit. Zaslouží absolutorium. Že bude hrát on, jsem věděl hned. Na základě zkušeností. Nepochyboval jsem o tom, že to zvládne.

Po závěrečném hvizdu jste zaťal pěst..
Měl jsem radost za mužstvo. A ta zaťatá pěst? Myslel jsem na koeficient. Ale nic jsme nevyhráli, nikam jsme nepostoupili.

Jak si toho tedy vážíte, že jste vybojovali pro českého šampiona z příští sezóny Ligu mistrů? Přišla už gratulace i od jiných klubů?
Žádné gratulace od soupeřů nepřišly.

Jak vidíte šance do odvety a co od ní čekáte?
Bude to nepochybně těžší. Budeme muset hrát stejně a věříme, že budeme ještě více nebezpeční. Duel je otevřený.

Jak velkou komplikací bude ligové utkání ze Slávií?
Můžeme nasadit hráče, kteří teď nehráli. Obměna přijde. Přijede další evropské mužstvo. Je to šichta, ale jsme schopni nasadit čerstvé síly.


Sdílet