Koubek protočil v Jablonci sestavu. Musel jsem tam poslat čerstvou krev, vysvětloval | Sportovní Plzeň

 

 

Koubek protočil v Jablonci sestavu. Musel jsem tam poslat čerstvou krev, vysvětloval

Marie Osvaldová18. 3. 2024


Foto: FCVP


Oproti předchozím zápasům protočil kouč Miroslav Koubek sestavu. I přesto ale Západočeši odvezli ze hřiště Jablonce cenné tři body za výhru 2:1, kterou trefil v závěru zápasu Tomáš Chorý. "Museli jsme trochu upustit od technického stylu a k tomu jsme zvolili i hráče," narážel na těžký terén plzeňský trenér.

Jak složitě se rodila dnešní výhra a jak si tří bodů vážíte?
Výhra se nerodila lehce. V Jablonci to nikdy není pro nikoho lehké. Už po Ženevě jsme museli přemýšlet, jak k utkání přistoupit z hlediska personálního obsazení. Potřebovali jsme dostat do sestavy minimálně padesát procent čerstvé krve, a tak jsme učinili. Vyměnili jsme kraje, nasadili jsme Idjessiho Metsoka, Lukáš Kalvach si taky část zápasu odpočinul. Místo Vaška Jemelky naskočil Lukáš Hejda. Bylo těžké se do toho trefit a této nové sestavě nasadit dobrou strategii. Nakonec to fungovalo, takže můžu říct, že se nám to podařilo.

Bylo těžké se vypořádat s terénem, který tady v Jablonci je?
Terén byl těžký. Jablonec je zvyklý tady hrát. Museli jsme trochu upustit od technického stylu a k tomu jsme zvolili i hráče. Věděli jsme, že se budou snažit hrát dlouhé míče přes Martince, který je bude prodlužovat. V jistých momentech jsme se k této hře také uchýlili. V zachytávání těchto balónů jsme udělali jednu chybu a ta nás stála branku na 1:1. V tu chvíli to pro nás bylo složité. Matěj Vydra poté dokázal svým hladem vykartovat Matěje Polidara. V tu chvíli jsme se dostal z toho zkoprnění zpátky. Přesilovku jsme využili.

Tomáš Chorý dnes znovu podržel Viktorii Plzeň. Je pro vás už takřka nestřídatelný?
Tomáš Chorý je pro nás mimořádně důležitý. Domluvili jsme se s klukama, že na reprezentační sraz teď nebudeme myslet. Dali do toho ještě zbytek energie. S Ženevou naběhali Pavel Šulc a Tomáš Chorý přes patnáct kilometrů a dnes také vydrželi celý zápas. Jsou to neuvěřitelné porce.

V zápase debutoval Idjessi Metsoko. Co řeknete k jeho výkonu?
Metsoko už je u nás skoro měsíc, tudíž jsme mu dali příležitost i v zápase. Věci navnímal, potrénoval. Je to stále hráč nehotový, nedotrénovaný, ale dnes jsem se rozhodl, že i vzhledem k terénu to občas budeme muset nakopnout a takový habán se vám tam hodí. Je to hráč náběhový, má tah na bránu a do šance se dostal. Bohužel zamířil těsně vedle.

Čeká vás reprezentační přestávka. Mají vaši nominovaní svěřenci šanci prorazit?
Na tuto otázku nemůžu odpovědět, to je na Ivanovi Haškovi. Mohli by dostat šanci alespoň v jednom zápase. Jaká bude minutáž, to už je další věc.


Sdílet