Fotbalová Plzeň myslí na budoucnost. Přivedla talentovaného gólmana | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbalová Plzeň myslí na budoucnost. Přivedla talentovaného gólmana

Marie Osvaldová10. 1. 2023


Foto: FCVP


Plzeňské fotbalisty posílil dvacetiletý brankář Adam Zadražil. Obhájce titulu ho získal z druholigového Táborska na půlroční hostování s opcí.

Brankářské duo Staněk-Tvrdoň doplnil dvaadvacetiletý Adam Zadražil už na začátku přípravy. Nyní je jasné, že ve Viktorii bude působit i v jarní ligové soutěži. „Jde o perspektivního gólmana, jenž předváděl v Táborsku velmi dobré výkony. Proto jsme se rozhodli, že nyní dostane šanci i u nás a teď už to záleží jen a jen na něm,“ uvedl sportovní ředitel Viktorie Plzeň Daniel Kolář.

Sám talentovaný gólman si šance podle svých slov nesmírně váží a bude se ji snažit využít, jak nejlépe to půjde. "Být v týmu lídra tabulky je úžasný pocit, ale teď je důležité makat a připravit se pořádně na ligový start,“ uvedl Adam Zadražil.

Opačným směrem, tedy do Táborska, míří z Viktorie talentovaný Alexandr Sojka, jenž na podzim předváděl skvělé výkony v juniorské Lize mistrů. Stejný dres bude oblékat i další z mladíků Adam Alexandr. „Pro fotbalový růst obou hráčů je skvělé, že budou mít šanci hrát druhou nejvyšší soutěž. Přeji jim, aby se jim v Táborsku dařilo,“ uzavřel Daniel Kolář. U obou hráčů se jedná o půlroční hostování.

Jasnou jedničkou v Plzni je Jindřich Staněk, dvojkou Marián Tvrdoň. Jiný náhradní brankář Martin Jedlička, který do Viktorie přišel ze Slovenska v létě, zamířil na hostování do Bohemians.


Sdílet