Fotbalová Plzeň má nového trenéra! Viktorii převezme Miroslav Koubek | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbalová Plzeň má nového trenéra! Viktorii převezme Miroslav Koubek

Josef Krebs5. 6. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň


Novým trenérem FC Viktoria Plzeň se stává Miroslav Koubek. Fotbalový odborník se na viktoriánskou lavičku vrací po 8 letech. V Doosan Areně podepsal jednoroční kontrakt. Západočeský klub o tom informoval prostřednictvím tiskové zprávy.

Miroslav Koubek se vrací do známého prostředí. V Doosan Areně působil v minulosti již dvakrát. Během posledního angažmá získal s viktoriány mistrovský titul a dokázal vyhrát i prestižní Superpohár. Na lavičce Plzně převezme štafetu od Michala Bílka.

„Novým trenérem FC Viktoria Plzeň bude Miroslav Koubek. Rozhodli jsme se tak na základě jeho nesporných odborných kvalit, zkušeností i stylu, jakým se týmy pod jeho vedením prezentují,“ potvrzuje generální ředitel klubu Adolf Šádek. Nový trenér převezme viktoriánský tým 19. června, kdy oficiálně startuje letní příprava. „Již nyní však společně intenzivně pracujeme na složení kádru pro novou sezonu,“ dodává Adolf Šádek.

„Nabídky z Viktorie si nesmírně vážím. Jde o jakési ocenění mé práce a jsem rád, že jsme se domluvili. Do práce mám obrovskou chuť a je před námi velká výzva,“ má jasno Miroslav Koubek, který samozřejmě rád vzpomíná i na předchozí angažmá na západě Čech. „Slavili jsme společně velký úspěch v podobě mistrovského titulu. Jsou to vzpomínky, na které nejde zapomenout, a tento moment mám dokonce zvěčněný v podobě tetování, což všichni dobře vědí,“ říká s úsměvem jednasedmdesátiletý odborník, který svou veškerou pozornost nyní věnuje přípravě na novou sezonu.

„Je před námi hodně práce a je zapotřebí začít ihned naplno pracovat. Budeme chtít být maximálně připraveni na start nové sezony, ve které nás čekají jak ligové zápasy, tak i boj v evropských předkolech. Nyní se však zaměříme především na kvalitní přípravné období,“ nastiňuje nejbližší plány.

Miroslav Koubek zároveň představuje i realizační tým, který bude mít vedle sebe v trenérském štábu. Novým asistentem se stane Jan Trousil, bývalý vynikající ligový fotbalista, který vedl coby hlavní kouč druholigový Vyškov. Dalšími členy budou Marek Bakoš, Zdeněk Bečka, Matúš Kozáčik (trenér brankářů) a Martin Kastner (kondiční trenér).

„Těším se na spolupráci s nimi. Cítím z nich rovněž velkou energii do práce. Zároveň se těším i na viktoriánské fanoušky, na které mám jen ty nejlepší vzpomínky. Našim cílem je vytvořit fanouškům Viktorky co nejvíce důvodů k radosti,“ uzavírá Miroslav Koubek.

Miroslav Koubek (71) je někdejším ligovým gólmanem. Coby trenér působil ve Viktorii Plzeň poprvé v letech 2000 – 2022. Na lavičku do Štruncových sadů se následně vrátil, aby zde slavil mistrovský titul v sezoně 2014/2015, následoval zisk Superpoháru. Poté vedl například pražskou Slavii, Baník Ostrava či v posledních letech fotbalisty z Hradce Králové, s nimž předváděl vynikající výkony. Nyní se opět vrací do plzeňské Viktorie.


Sdílet