Fotbalová Plzeň má nového sportovního ředitele. Je jím klubová legenda! | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbalová Plzeň má nového sportovního ředitele. Je jím klubová legenda!

Marie Osvaldová10. 7. 2022


Foto: FCVP

Novým sportovním ředitelem fotbalové Plzně se stal bývalý reprezentační záložník Daniel Kolář. Někdejší dlouholetý hráč Viktorie nahradil ve funkci Zdeňka Psotku, jenž se po sezoně přesunul do role sportovně-technického ředitele Fotbalové asociace ČR.

Jako hráč vybojoval ve Viktorii pět mistrovských titulů a třikrát si zahrál v Lize mistrů. Po konci své profesionální hráčské kariéry působil v Plzni i nadále, když zaujal pozici sportovního manažera mládeže. Nyní se Daniel Kolář přesouvá k další výzvě a stává se novým sportovním ředitelem. „Daniel Kolář se do dění v klubu zapojil již před třemi lety, kdy nastoupil jako sportovní manažer mládeže a mohl si řadu věcí vyzkoušet, poznat detailně chod celého klubu a zapojit se aktivně do řady procesů. Jeho jmenování na uvolněnou pozici sportovního ředitele je proto pro nás přirozenou a logickou volbou. Danovi samozřejmě přeji hodně úspěchů a těším se na naší vzájemnou spolupráci,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Je pro mě ctí, že mi klub dává tuto důvěru a velmi si toho vážím. Je to pro mě samozřejmě nová zkušenost a hodlám udělat maximum pro to, abych byl klubu nápomocen a zúročil v jeho prospěch všechny mé dosavadní zkušenosti. S Viktorkou mám spojené nejlepší období mé hráčské kariéry a jsem rád, že se mohu i nadále podílet na dalším vývoji a rozvoji klubu,“ řekl Daniel Kolář. 


Sdílet