Fotbalová Plzeň našla nového gólmana v Českých Budějovicích - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Fotbalová Plzeň našla nového gólmana v Českých Budějovicích

Od osm - 8. 1. 2020


Brankářské řady plzeňské Viktorie se na startu zimní přípravy rozrostou o talentovaného Jindřicha Staňka, který přichází na půlroční hostování s opcí z Dynama České Budějovice.


Třiadvacetiletý Jindřich Staněk se bude v kabině Viktorie hlásit již dnes před prvním společným tréninkem v novém roce. Mladý gólman patřil v minulých letech prakticky do všech mládežnických reprezentací, vyzkoušel si i angažmá v anglickém Evertonu, kam v roce 2014 přestoupil z pražské Sparty. Po návratu do české ligy oblékal dres Dynama České Budějovice.


„Jde o mladého talentovaného gólmana, který nyní doplní Aleše Hrušku s Dominikem Sváčkem, takže do přípravy vstoupíme se třemi gólmany, které bude mít na očích Matúš Kozáčik z pozice trenéra brankářů,“ okomentoval příchod generální manažer klubu Adolf Šádek.


Jindřich Staněk bude v Doosan Areně na půlročním hostování s možností následné opce. „Zájem Viktorky mě velmi potěšil, prakticky jsem neměl nad čím přemýšlet. Jde o nejúspěšnější klub poslední doby a je pro mě ctí, že budu moci oblékat jeho dres. Budu se snažit makat tak, aby mé angažmá nebylo jen půlroční. Určitě se budu chtít ukázat v nejlepším možném světle,“ prohlásil Staněk.


Sdílet