Fotbalová Plzeň hlásí odchod. Do Českých Budějovic pouští už třetího hráče - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Fotbalová Plzeň hlásí odchod. Do Českých Budějovic pouští už třetího hráče

osm17. 8. 2020


Foto: FCVP

K Pavlu Šulcovi a Ubongu Ekpaiovi se v Českých Budějovicích na hostování připojí útočník Lukáš Matějka, v minulé sezoně jeden z nejlepších druholigových střelců. Půjde o jeho první štaci v české nejvyšší soutěži. 


Lukáš Matějka je plzeňským odchovancem, poslední čtyři sezony trávil na hostování v nižších soutěžích. Zaujal především v nedávno skončeném ročníku, kdy v dresu Ústí nad Labem vstřelil ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE 16 gólů.


Od začátku letní přípravy trénoval pod vedením Adriana Guľy, nyní míří vstříc svému prvnímu angažmá v nejvyšší soutěži – odchází na roční hostování do Dynama České Budějovice s možností dřívějšího ukončení hostování v zimě.


„Lukáš v minulé sezoně ve druhé lize prokázal, že udělal obrovský pokrok. Patřil k nejlepším střelcům soutěže a hlasitě si řekl o šanci ve Viktorii. I v letní přípravě prokazoval kvalitu a nyní je správný čas, aby začal sbírat prvoligové starty. Přejeme mu na hostování v Dynamu hodně štěstí a určitě jej budeme pečlivě sledovat," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek s tím, že Lukáš Matějka i Pavel Šulc, s nímž se setká v českobudějovickém dresu, prodloužili smlouvy s Viktorií do roku 2023.


Sdílet