Fotbalisté Plzně zabrali a mají další tři body. Zápas v Ostravě rozhodli ve druhé půli | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová31. 1. 2021

Fotbalisté Viktorie Plzeň navázali na domácí výhru s Pardubicemi, v 17. kole Fortuna ligy zvítězili na hřišti Baníku Ostrava 2:0. Výhru 2:0 trefil povedenou patičkou Zdeněk Ondrášek, v závěru si ještě dal vlastní gól Patrizio Stronati.

Úvodní příležitost měl Zdeněk Ondrášek, jenž se těsně za pokutovým územím dostal ke střele, ale namířil jen do náruče Jana Laštůvky. Velkou nepříjemností se stalo zranění Jana Kovaříka, jenž po nepříjemném zásahu do hlavy nebyl schopen ani pořádně držet rovnováhu. Vynuceně ho tak nahradil Adriel Ba Loua, na beka se posunul Šimon Falta. A právě záložník z Pobřeží slonoviny se během chvíle dostal do vyložené šance! Po Šulcovo přihrávce pod sebe ale vystřelil mimo ostravskou branku. V nastavení se ještě po střele Lukáše Kalvacha balon odrazil před osamoceného Pavla Šulce, ten ale v tutovce netrefil bránu. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Baník mohl v první šanci druhé půle vyrovnat, to když de Azevedo uháněl sám na Staňka, plzeňský gólman byl však připraven. Na druhé straně se po rohovém kopu opřel do balonu Jakub Brabec, také Jan Laštůvka se předvedl zákrokem. Narůstající tlak Viktorky proměnil v 65. minutě vedoucím gólem Zdeněk Ondrášek. A šlo o krásnou akci po pravé straně hřiště! Kayamba nahrál Šulcovi, ten předložil na malé vápno právě Ondráškovi a „Kobra“ otevřela skóre povedenou patičkou. V závěru zápasu Plzeňané ještě odskočili na rozdíl dvou gólů, Šimon Falta napálil balon a domácí obránce Patrizio Stronati si jej srazil do vlastní brány. Západočeši tak odváží z Ostravy veledůležitou výhru 2:0.