Fotbalisté ještě mohou doufat. Góly Chorého a Čermáka zdolali Jablonec a opět se přiblížili Slavii | Sportovní Plzeň

osm21. 6. 2020

Fotbalisté Viktorie Plzeň si v prvním kole nadstavby na domácím hřišti poradili s Jabloncem, když zvítězili 2:0. Západočechy poslal do vedení v 19. minutě Tomáš Chorý, v 71. minutě pak potvrdil zisk tří bodů Aleš Čermák. Viktoriáni tak snížili odstup na vedoucí Slavii, který opět čítá šest bodů. To vše před středečním vzájemným soubojem.

Úvod zápasu byl z obou stran hodně rozpačitý, v 8. minutě ale z ničeho nic nechala obrana Jablonce hodně prostoru Aleši Čermákovi, jenže jeho zakončení příliš starostí Hrubému nenadělalo. O pět minut později už bylo brankáři hostů horko mnohem víc. Po obrovském závaru zakončoval Hejda a po něm ještě Chorý, ani jeden ale nedokázal dostat míč do branky. Ve 14. minutě Severočeši poprvé zaměstnali Hrušku, který musel vytáhnout nepříjemnou střelu Sýkory. V 19. minutě už se skóre měnilo. Po rohovém kopu nechali hosté nečekaně příliš prostoru Tomáši Chorému, a ten nedal Hrubému šanci. Další velkou šanci už si ani jeden z týmů nepřipsal, a tak se šlo do šaten za hubeného vedení Viktorie.

Ve druhé půli pokračovala velká přetahovaná. V 54. minutě se opět připomněl Chorý, jeho hlavička ale tentokrát nezamířila přesně. V 67. minutě se vytáhl Hruška, který vyboxoval nepříjemnou střelu Považance. Plzeň nebyla ve své kůži, v 71. minutě ale v době, kdy hosté nechali otevřenou obranu, udeřila. Aleš Čermák si zády k brance zpracoval míč, uvolnil se a zamířil přesně k tyči. Viktoriány druhý vstřelený gól definitivně uklidil a v poklidu tak dokráčeli k důležité výhře.