Dramatická přetahovaná na body nestačila. Hokejisté odjeli z Litvínova s prázdnou | Sportovní Plzeň

 

 

Dramatická přetahovaná na body nestačila. Hokejisté odjeli z Litvínova s prázdnou

Marie Osvaldová17. 9. 2023


Foto: HC Škoda Plzeň


Hokejisté Škody Plzeň nedokázali navázat na čtvrteční vítězství nad Třincem, když na ledě Litvínova prohráli 2:4. Západočeši tahali celý zápas za kratší konec, dvakrát se přitom dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky. Verva ale nakonec ustála závěrečný tlak a sama pak využila plzeňskou hru v power-play k pojišťující čtvrté trefě.

Lépe do utkání vstoupila Škoda. Již ve druhé minutě pálil z první v dobré pozici Mertl, leč Tomek stihl zakročit. Po chvilce mu dokonce pomohli obránci, když kousek od brankové čáry vyblokovali Pourovu střelu z otočky. Jenže poté museli modrobílí do čtyř a Verva udeřila. Jindřich Abdul vypálil z pravého kruhu a díky šťastnému odrazu od bruslí hostujících beků puk zaplul za Hlavaje. Muž s maskou indiánů vzápětí lapačkou vyzrál na v úniku zakončujícího Hlavu, jenže jeho dílo zkázy pro Plzeň dokonal dorážkou David Kaše. Avšak Západočeši se nechtěli nechat dát a brzy korigoval kapitán Jan Schleiss, jenž před svatyní Vervy využil pobídky na teč Houdka od modré. Před úvodní sirénou ještě při vlastním oslabení hezky předložil Jurčík Havelkovi, ten již skórem nepohnul.

To se naopak podařilo z kraje prostřední periody Ondřeji Kašemu, jenž v přesilové hře z levého kruhu z první dokázal rozvlnit síť. Po chvilce pálil podobně i Koblasa, to Hlavaj předvedl povedený semafor. Činil se i Tomek, který ve vlastní přesilovce musel řešit unikajícího Mertla. Do druhé přestávky ovšem nakonec modrobílí stihli přeci jenom snížit. Rovněž ve výhodě jednoho muže na ledě se do touše opřel na pravém kruhu Jakub Pour a poslední dvacetiminutovka tak ještě slibovala velké drama.

Na jejím startu se protáhl až před Hlavaje Sukeľ, gólman Západočechů podržel svůj tým ve hře. Podobně jako později proti Koblasovi pálícímu z mezikruží. Naopak Tomek nedosáhl na ránu Piskáčka, avšak ten mířil až příliš přesně - do tyče. Závěr základní části odehráli díky dvěma rychle po sobě jdoucím faulům domácí v oslabení. Druhou přesilovku trenéři Škody ještě vyšperkovali o hru bez brankáře, vše ale nakonec pro sebe rozhodli Severočeši právě zakončením do opuštěné klece soupeře v podání Davida Kašeho.

hcplzen.cz


Sdílet