Výborný zápas se vším všudy, říká po výhře nad Spartou Jan Piskáček | Sportovní Plzeň

 

 

Výborný zápas se vším všudy, říká po výhře nad Spartou Jan Piskáček

Josef Krebs30. 1. 2023


Foto: Marek Švamberg


Téměř dva roky trvalo, než se Škodovka dočkala vítězství po samostatných nájezdech. Plzeň měla utkání proti Spartě dobře rozehrané, nakonec ale musela rozhodnout až v dovednostní disciplíně. Rozhodující nájezd proměnil mladý obránce Michal Houdek.

„Výborný zápas se vším všudy, řekl bych takový trošku play off utkání. Měli jsme skvělou první třetinu, dali jsme gól, bruslili, měli jsme šance a Spartu navíc k ničemu nepustili. Ve druhé třetině jsme se trošku zatáhli a zase naopak více ze hry měla Sparta. V té poslední se nám povedlo odskočit ve skóre, ale následně jsme opět dva góly dostali. Zaplaťpánbůh, že jsme konečně vyhráli na nájezdy,“ okomentoval průběh utkání plzeňský obránce Jan Piskáček.

Piskáček dlouhá léta hájil barvy Sparty, zápas ale prý bral jako každý jiný. „Každé vítězství chutná stejně. Je pravda, že ve Spartě mám hodně kamarádů. Špičkujeme se mezi sebou, tak možná proto je to trochu zvláštnější. Ale jak říkám, vítězství je vítězství a je úplně jedno proti komu je,“ dodává.

Sparta měla v utkání dvojnásobně vyšší počet střel než Plzeň, na Miroslava Svobodu jich mířilo hned 44. „Gólmani nás drží celou sezónu. Většinou mají soupeří vždy více střel a díky nim máme i tolik bodů. Jsme jeden tým a oni jsou jejím základním kamenem. My se jim snažíme hodně pomoci, hokej je prostě týmový sport,“ říká Piskáček.

Jeden z nejzkušenějších obránců Škody měl po svém boku opět šestnáctiletého spoluhráče. Nejprve to byl v předchozích zápasech Adam Jiříček, dnes Jan Skok. „Já se jim pokouším hlavně hodně pomoci a poradit. Samozřejmě to pro ně není jednoduché, je jim stále šestnáct let. Snažím se je hodně nabudit a moc jim neříkat ty špatné věci. Honza Skok dneska hrál zase výborně. Po jednom gólu se mi sice omlouval, ale v hokeji vždy padají góly po nějakých chybách. Řekl jsem mu, aby nebyl smutný,“ říká závěrem Jan Piskáček.


Sdílet