Vstali jsme z mrtvých, hlásil Bílek po důležité remíze v Edenu | Sportovní Plzeň

 

 

Vstali jsme z mrtvých, hlásil Bílek po důležité remíze v Edenu

Marie Osvaldová2. 5. 2022


Foto: FCVP


Už to s nimi vypadalo špatně, nakonec ale dokázali plzeňští fotbalisté v Edenu urvat důležitý bod doslova za minutu 12. "Za to, jak to kluci odpracovali, zaslouží pochvalu. Vstali jsme z mrtvých a chtěli jsme vyrovnat, touha tam prostě byla. Uznávám, že hezké utkání to nebylo, my jsme měli dva závary, soupeř si taky tolik nevytvořil. Ale nevím, jestli se dalo počítat s tím, že se bude hrát atraktivní fotbal," prohlásil po zápase kouč Viktorie Michal Bílek.

S jakým plánem jste do utkání šli?
I když jsme nastoupili se třemi stopery, na tři stopery jsme nehráli. Eda Santos hrál normálně pravého beka na Olayinku, stejně jako u nás to zase zvládl. Že se zatahuje v hlubokém bloku víc hráčů do lajny, je normální.

Závěr byl hodně vypjatý. Jak jste ho prožíval vy na lavičce?
Intenzivně. Z lavičky nevíte, jestli faul byl, pak rozhodčí čeká na rozhodnutí VAR, všichni jsme v napětí. Už před penaltou jsme sestavu chtěli trošku oživit, přišli tam Trusa s Čermákem a Trusa pak byl u penaltového zákroku na druhé straně. Emoce byly a dalo se s tím počítat.

Šlo podle vás o penaltové zákroky?
K tomu se bohužel nemůžu vyjádřit, ještě jsem obě penalty neviděl.

Sám jste říkal, že nešlo zrovna o hezký zápas. Proč takové šlágry nenabízí divákům pěknou podívanou?
To je těžké. Když hrál nedávno Liverpool s City, byl to úžasný fotbal, ale třeba Real s Barcelonou byl taky spíš boj. Takový fotbal k nám asi zapadá. Oba týmy by chtěly líp kombinovat a držet míč, ale v české lize se hodně presuje, takže není čas na rozehrávku a sklouzává to k tomu, že to je boj a ne hezký fotbal.

Tři kola před koncem máte pořád dvoubodový náskok. Jak to vnímáte?
Naše vyhlídky jsou pozitivní, ale čekají nás ještě tři velmi těžká utkání. Jsme spokojení, máme cenný bod, udrželi jsme náskok. Teď si to užijeme a pak hned musíme myslet na zápas se Spartou.

Kromě Sparty a Baníku vás čeká ještě Hradec Králové, který obral Slavii i Spartu..
Sami s ním nemáme nejlepší zkušenost. Zatím jsme prohráli jen dvě ligová utkání a jedno z nich bylo právě proti Hradci. Je to velmi silný protivník, hrajou uvolněně a můžou hodně zamíchat kartami. Čeká nás tam hrozně těžké utkání.


Sdílet