Jarní trápení nekončí. Viktoria Plzeň podlehla na domácím hřišti olomoucké Sigmě 1:3 | Sportovní Plzeň

Josef Krebs13. 5. 2023

Viktoria Plzeň podlehla na domácím hřišti olomoucké Sigmě 1:3. Svěřenci trenéra Michala Bílka se sice v závěru prvního poločasu dostali do vedení, úvodní trefa ale nakonec Západočechům nestačila ani k jedinému bodu. Druhá půle patřila hráčům Olomouce, kteří si zpátky na Moravu odvážejí vítězství.

Po osmi minutách měli domácí první velkou šanci. Jan Sýkora odcentroval přesně na hlavu Tomáše Chorého, kterého výborně vychytal Matúš Macík. Poté byl blízko gólové hlavičce Filip Kaša, ale trefil tyč. Naprosto parádní trefou se mohl blýsknout Rafiu Durosinmi, jenže jeho nůžky jen těsně minuly levou šibenici.

Před odchodem do kabin se ještě děly věci. Ve třetí minutě nastavení červenomodří šli do vedení, když po standardní situaci Lukáše Kalvacha rozradostnil Doosan Arenu Rafiu Durosinmi. Jenže Olomouc téměř okamžitě dokázala odpovědět. Denis Ventúra se ulovnil na levé straně, poslal centr na Filipa Zorvana a poločasový stav tak byl vyrovnaný.

V 54. minutě Hanáci otočili vývoj utkání. Filip Zorvan nahrál míč na malé vápno, kde ho ještě skvěle pustil Jan Fortelný přes Radima Řezníka až na Olu Israele Deleho a ten poslal Jindřicha Staňka na druhou stranu. Čtvrt hodiny před koncem Západočechům zasadil definitivní kůl Jan Navrátil, jenž zvýšil už na dvougólový rozdíl. Plzeňané tak prohráli 1:3.