Viktoria zvítězila nad Zlínem a stáhla ztrátu na čelo tabulky | Sportovní Plzeň

Viktoria zvítězila nad Zlínem a stáhla ztrátu na čelo tabulky

osm10. 6. 2020

Plzeňští fotbalisté zvítězili ve 29. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti nad Zlínem 3:0. O své výhře rozhodli Západočeši už v první půli, kdy se nejprve trefil Jan Kopic a po jeho nahrávce také Jean David Beauguel. Třetí pojišťující branku přidal v závěru zápasu Milan Havel. A protože Slavie jen remizovala na hřišti Baníku, stáhli Viktoriáni ztrátu na čelo tabulky na šest bodů.

Plzeňský kouč Gula udělal hned několik změn, poprvé v základu chyběl Pavel Bucha, kterého nahradil Tomáš Hořava, v nominaci nebyl vůbec David Limberský a na lavičce zůstal i druhý krajní bek Řezník. Západočeši sice od úvodního hvizdu diktovali tempo hry, první velkou šanci si vytvořili ale až po 14. minutách. Hlavičku Beauguela však Rakovan konečky prstů vytáhl na roh. Ještě větší tutovku spálil stejný hráč o sedm minut později, když vyraženou střelu poslal vysoko nad branku. Domácí se tak dočkali ve 25. minutě. Kopic si potáhl míč do pokutového území a křižnou střelou poslal Viktorii do vedení. Ve 36. minutě se Kopic proměnil v asistenta, když našel přesně nabíhajícího Jeana-Davida Beaguela, a ten svoji třetí velkou příležitost proměnil. Krátce před poločasem se radovali Západočeši potřetí, jak se ale ukázalo, předčasně. Kovařík hrál podle rozhodčího rukou.

Ve druhé půli Viktoriáni pouze kontrolovali hru, drželi míč na kopačkách a nikam se nehnali. V 53. minutě Rakovan vyboxoval míč ke Kopicovi, který ale z výhodné pozice minul. K prvnímu vážnějšímu ohrožení se hosté dostali v 56. minutě. Po rychlém brejku ale Matejov ztroskotal na Hruškovi. Až příliš pasivní pojetí hry mohlo přijít Západočechy draho i o dvě minuty později. Džafičovu střelu ale Hruška chytil. Stejný hráč měl dobrou příležitost i v 76. minutě, tentokrát ale minul. A podobně dopadl i o chvíli později i Hlinka. V závěru mohl pojistit výhru Plzně Chorý, tváří v tvář Rakovanovi ale neuspěl. V 89. minutě ale ještě přecijen Plzeň zvedala ruce nad hlavu. Skóre zápasu uzavřel Milan Havel.