Víkendová utkání za šest bodů? Musíme za to být hodně rádi, říká Jan Schleiss - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Víkendová utkání za šest bodů? Musíme za to být hodně rádi, říká Jan Schleiss

Josef Krebs ()28. 11. 2022


ilustrační, foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně zvládli náročná víkendová utkání a získali všech šest možných bodů. Na páteční výhru z Hradce Králové navázala Škoda v domácím prostředí, kde přemohla trojnásobného mistra z Třince. V obou utkáních dával důležitou první branku Jan Schleiss.

„Je to skvělý. Musíme za to být hodně rádi. Víme, že první třetina v Hradci nebyla dobrá. V utkání proti Třinec nás první polovinu zápasu soupeř také tlačil, ale zvládli jsme to. Těší nás, že jsme oba zápasy urvali a máme šest bodů,“ zhodnotil vítězné zápasy Jan Schleiss.

Oceláři šli na západě Čech do vedení jako první, na konci druhé periody ale ze své hole srovnal právě kapitán plzeňského celku. „Ona to zase velká pumelice nebyla, ale Petr Kodýtek skvěle sebou vzal obránce Třince, skrz jejich beka toho Mazi (pozn. red. třinecký gólman Marek Mazanec) moc neviděl a puk skončil až v brance. Zaplaťpánbůh, že jsme gólem do šatny dokázali srovnat, pro nás to bylo hodně důležité. Do třetí části jsme vstupovali s tím, že je skóre na nule a body leží na ledě. Bylo to o jednom gólu, štěstí se nakonec přiklonilo k nám,“ říká o důležitosti své branky Schleiss.

Adrián Holešinský předložil kotouč Filipu Suchému, který zamířil do černého. V samotném závěru mohl vítězství pečetit opět Schleiss, krátce za červenou čarou však minul prázdnou bránu. „Letos jsem snad už popáté netrefil prázdnou klec. Samozřejmě z toho následně bylo zbytečné haló, protože zbývalo ještě čtyřicet vteřin. Mělo by se to trefovat, naštěstí to pro nás skončilo s dobrým koncem, takže to můžu hodit za hlavu,“ dodává plzeňský forvard.

Kolotoč zápasů nezastavuje a již v úterý se Škoda představí na ledě Litvínova, který se také pomalu zvedá ze spodních pater tabulky. „Tabulka je vyrovnaná a každý zápas je urputný. Od pátého místa až dolů je to o jednom zápase, navíc každý může vyhrát s každým. Minulý týden jsme to dobře viděli. Přijelo poslední Kladno a v první třetině nás zválcovalo. Letos je to těžké na každém stadionu,“ říká závěrem Jan Schleiss.


Sdílet