Urputná bitva nabídla dokonalý obrat! Hokejisté Plzně porazili mistra z Třince | Sportovní Plzeň

Urputná bitva nabídla dokonalý obrat! Hokejisté Plzně porazili mistra z Třince

Josef Krebs28. 11. 2022

Indiáni se po cenném vítězství na ledě Mountfieldu představili před svými fanoušky. V bojovném utkání dokázali udolat loňského šampiona z Třince 2:1 a připsali si další důležité body.

O první branku utkání se postaral slovenský útočník Marko Daňo, který svou nekompromisní ranou nedal Svobodovi šanci a poslal hosty do vedení. Srovnání měl na čepeli Malát, Mazancovu branku však přestřelil. Na vyrovnání nedosáhl ani Bitten, který se protáhl před třineckého gólmana, jeho klička do forhendu ale skončila v lapačce muže s maskou.

Prostřední periodu odstartoval dorážkou z vrcholu brankoviště Chmielewski, Svoboda se ovšem blýskl zákrokem betonem. Střelecký zápis rozšířil až půl minuty před druhou sirénou Jan Schleiss, který vlétl do pásma po levé straně, navedl si kotouč na střed hřiště a vymetl bližší horní růžek - 1:1.

Poslední dvacetiminutovku načal v přečíslení tři na dva z levého kruhu Voženílek, Svoboda ale zakročil. Síť se tak vlnila až po milimetrové příhře Holešinského z pravé strany k levé tyči, kde stál připravený Filip Suchý - 2:1Za vyrovnáním se hnal Buček, jenž najížděl na plzeňskou svatyni z levé strany, jejího strážce však nepřekonal. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby ještě zkusili Oceláři odvolat gólmana, největší šanci ale zapsala Škoda, když ze středního pásma minul opuštěnou klec Schleiss.

Úřadující mistr tak poprvé v sezóně nebodoval na ledě soupeře. Plzeň navíc po výhře v Hradci Králové bere další tři cenné body a je již sedmá.