Nový turnaj na podporu hokeje. Letní Generali Česká Cup si zahraje i Plzeň - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Nový turnaj na podporu hokeje. Letní Generali Česká Cup si zahraje i Plzeň

osm20. 5. 2020


Foto: HC Škoda Plzeň

Ve zbrusu novém turnaji se představí celkem 16 týmů – všichni účastníci Tipsport extraligy a prvoligové týmy Kladna a Přerova. HC Škoda Plzeň se v rozlosování Generali Česká cupu nachází ve skupině A spolu s celky HC Sparta Praha, ČEZ Motor České Budějovice a Rytíři Kladno. Právě proti Rytířům rozehrají indiáni úvodní duel turnaji, a to 4. srpna 2020 na domácím ledě.


V základních skupinách se týmy utkají dvoukolově každý s každým. Délky třetin a přestávek, bodové ohodnocení za výhry v základní hrací době či v prodloužení a samostatných nájezdech jsou totožné jako při extraligových duelech.


Do play off postoupí týmy, které po odehrání všech zápasů v základní skupině skončí na 1. a 2. místě. Vyřazovací boje se budou hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (pět na každé straně). Finále je na programu 15. a 22. září.


Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista 500 tisíc korun. Fanoušci budou moci všechny duely sledovat na stanicích Česká televizi a O2 TV a na Hokejka TV


"O prodeji vstupenek na zápasy bude HC Škoda Plzeň své fanoušky informovat podle aktuální situace a nejnovějších zpráv," uvedl klub.

4. srpna 2020 | HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno
6. srpna 2020 | ČEZ Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň
11. srpna 2020 | HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň
13. srpna 2020 | HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha
18. srpna 2020 | Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň
20. srpna 2020 | HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice

Sdílet