Těžké zranění Matěje Vydry? Budeme s ním trpěliví, říká trenér Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

Těžké zranění Matěje Vydry? Budeme s ním trpěliví, říká trenér Bílek

Josef Krebs20. 12. 2022


ilustrační, Foto: FC Viktoria Plzeň


Plzeňští fotbalisté v pondělí dopoledne zahájili zimní přípravu. Na večerní akci Vánoce na Viktorce pak došlo k představení dvou nových hráčů. Příchod Romana Květa z Bohemians se očekával, k němu si ale západočeský klub nachystal skutečné překvapení. Viktoria totiž podepsala smlouvu i s bývalým reprezentantem Matějem Vydrou. Obě posily na zasněženém trávníku Doosan arény uvítal i plzeňský trenér Michal Bílek.

Co říkáte na nové posily, Matěje Vydru a Romana Květa?
Nechtěli jsme dělat výrazné změny, protože když se uzdraví všichni hráči, kádr máme široký. Naskytla se ale možnost získat Romana Květa a Matěje Vydru. Jsem rád, že jsou tady, oba mají svoji kvalitu. Vylepší náš kádr.

Vydra se vrací po letech v cizině, ale kvůli těžkému zranění kolenních vazů nehrál od konce dubna. Jaké s ním máte plány?
Je to zkušený hráč, dlouho působil v Anglii. Je pravda, že měl těžké zranění, bude se do toho dostávat pomaleji. Budeme s ním trpěliví. V útočné fázi je silný. Je rychlý, má dobrou střelu. Na pozici útočníka nám s ním v kádru vzniká větší konkurence.

Počítáte s tím, že stihne začátek ligy na konci ledna?
Dnes jsme s ním udělali běžecké testy, bylo na něm vidět, že měl delší pauzu. Nebudeme na něj pospíchat. Záleží, jak rychle se dá fyzicky do pořádku.

Bylo těžké získat takové jméno? Vydra měl nabídek víc.
O Matějovi jsme s panem Šádkem mluvili už ke konci soutěže, že by možná byla šance ho získat. Snažili jsme se, aby k nám šel, má kvality, o kterých jsem před chvílí mluvil. Jsem rád, že to takhle dopadlo.

Může se dobře doplňovat na hrotu s Tomášem Chorým?
Hráli jsme v rozestavení na jednoho útočníka, pokud byl zdravý Kliment, hráli jsme některé zápasy na dva. Chorý s Klimentem si vyhovovali, pokud by s Klimentem nebo Chorým hrál Matěj Vydra, vyjdou si vstříc také. Ještě tady máme Basseyho. Všechny tyhle varianty nám dávají sílu dopředu.

Jaká je pozice Fortune Basseyho?
Máme čtyři útočníky. Platí u něj to, co pro každého hráče. Kdo bude lepší, ten bude hrát.

Máte už naplánované, o kolik hráčů kádr zúžíte?
Teď nepřemýšlíme o tom, že bychom kádr zkvalitňovali, že by ještě někdo přišel. Stát se může samozřejmě cokoliv. Ale je pravda, že možná ještě k nějakému odchodu dojde.

Jak daleko byly námluvy s Vladimírem Daridou?
Trošku jsme se o tom s panem Šádkem bavili, ale nebylo to ve fázi, že by k nám přišel.


Sdílet