Talentované děti mohou hrát v Plzni golf zdarma

Od osm - 21. 5. 2020


Luděk Keltyčka s prvním náměstkem primátora Romanem Zarzyckým

Zejména koncepčními projekty podporuje město Plzeň sportovní prostředí. Jedním z takových jsou Plzeňská tréninková centra mládeže. Díky kvalitě práce s mládeží, výchově mládežnických reprezentantů byla do tohoto projektu od letošního roku zařazen nově subjekt RGA - Regionální golfová akademie, z.s.


„Tato golfová akademie spolupracuje s plzeňskými základními školami a i díky tomu přesunula zázemí z Dýšiné na území města Plzně do Lobez. Klubu jsme poskytnuli v loňském roce individuální dotaci na pořízení trenažeru a tato podpora znamená další prohloubení spolupráce," uvedl první náměstek primátora města Plzně.

Tomáš Kotora, předseda PK Slavie VŠ Plzeň

Klub provozuje svoji činnost v prostorách u řeky v Lobzích, tak i na profesionálním hřišti Greensgate Golf & Leisure Resort v Dýšiné u Plzně. Členové akademie mají díky tomu možnost zahrát si na hřišti, které je zařazeno do oficiálního seriálu Ladies European Tour a splňuje nejpřísnější kritéria. „Velice děkujeme městu Plzeň za podporu projektu Regionální golfové akademie Plzeňského kraje, díky kterému ve spolupráci s Greensgate golf klubem  umožníme široké skupině dětí a mládeže začít hrát golf zcela zdarma. Tréninkové zázemí je plně přístupné v Plzni Lobzích pod vedením špičkových trenérů,“ zhodnotil spolupráci s městem předseda spolku Luděk Keltyčka.


V projektu Plzeňská tréninková centra mládeže je v letošním roce zařazeno osm subjektů a celková rozdělená částka na provozní výdaje dosahuje 3,3 milionu korun. Dalšími zařazenými kluby v projektu jsou například Nadační fond Volejbalu nebo Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň, kteří již také dotační smlouvu na letošní rok podepsali.

Jaroslav Šmíd, předseda správní rady Nadačního fondu Volejbal Plzeň

Sdílet