Talent zvítězil o dvacet branek a zůstává na první příčce | Sportovní Plzeň

Talent zvítězil o dvacet branek a zůstává na první příčce

Josef Krebs24. 10. 2022

Talent tým Plzeňského kraje pokračuje dál na vítězné vlně, v posledním utkání zvítězil na domácí palubovce proti Hranicím 44:24. Nyní už se lídr tabulky připravuje na středeční zápas v Zubří.

Utkání 9. kola extraligy házenkářů mezi lídrem tabulky Talent týmem Plzeňského kraje a posledním Cementem Hranice mělo od začátku jednoznačný průběh. Hranicím se dlouho nedařilo překonat obranný val domácích, díky čemuž domácí tým brzy odskočil na rozdíl čtyř bodů. Hostující kouč Radim Brož si tak už po pěti minutách hry vybral oddechový čas. Teprve pak se poprvé prosadil Filip Doričák.

Rozdíl ve skóre i nadále konzistentně narůstal ve prospěch plzeňských házenkářů. Jejich ofenzivní snahy přibrzdila až přímá červená karta pro gólmana Herajta ve 14. minutě. O čtyři minuty později soupeř stáhl dokonce na rozdíl tří branek (10:7). Ve 28. minutě už ale domácí vedli o deset branek - 18:8. Poločas skončil 20:9.

Po přestávce Talent dál navyšoval rozdíl ve skóre, přestože trenéři postupně protočili všechny hráče, které měli na soupisce. Poprvé od února naskočil do zápasu po vleklých zdravotních problémech i zkušený Michal Tonar. "Od letní přípravy to se mnou bylo jako na houpačce. Ale posledních 14 dnů jsem se cítil dobře, trénoval jsem. Tak jsme se s trenéry domluvili, že do toho proti Hranicím půjdu. Jsem rád za těch pár minut i vítězství. Hned po nástupu na palubovku jsem dal gól, kluci se ke mně hned seběhli s gratulací, až jsem z toho byl trochu naměkko," vyprávěl po utkání Michal Tonar.