Talent potvrdil formu a pokračuje na vítězné vlně - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Talent potvrdil formu a pokračuje na vítězné vlně

Josef Krebs ()22. 9. 2022


foto: talentplzen.cz

Plzeňští házenkáři vyhráli i svůj čtvrtý extraligový zápas, tentokrát porazili na domácí palubovce Sokol Nové Veselí 33:25. Další ligové utkání, ke kterému měl Talent nastoupit již tuto sobotu v Praze, se ruší z důvodu nákazy covidem v týmu Dukly. Hráče obou týmů tak čeká volný víkend.

"Nakonec to vypadá na pohodové vítězství. Ale zejména v prvním poločase tam bylo na můj vkus hodně technických chyb," začal s hodnocením zápasu jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl. V úvodu jeho svěřenci dokonce prohrávali 1:3, ale brzy překlopili skóre na svoji stranu a pak už dovolili soupeři jen několikrát vyrovnat. Naposledy na 15:15 v nástupu do druhé půle.

Ještě ve 42. minutě se drželi na dostřel - 21:20. Jenže za dalších sedm minut přišel trhák Talentu na 27:20 a bylo rozhodnuto o osudu zápasu. Po trefě gólmana Schamse přes celé hřiště do odkryté plzeňské sedm minut před koncem sice Nové Veselí snížilo na 27:23, ale to bylo z jeho strany vše. Talent dovedl zápas k pohodové výhře 33:25.

"Musíme však uznat, že Veselí přijelo velmi dobře připravené. Věděli, co chtějí hrát, tlačili na nás a nutili nás k těžkým přihrávkám. Byť jsme s tím počítali, chvilku trvalo než jsme se s tím srovnali. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Věřil jsem ve vítězství i momentech, i když se nám nedařilo," doplnil plzeňský trenér Petr Štochl.

Jeho protějšek z Nového Veselí mrzela především výše porážky. "Výsledek je pro nás až příliš krutý, podali jsme velmi slušný výkon. Ale hodně jsme to zkazili v posledních minutách, kdy jsme si nechali dát jednoduché góly. Plzeň nás zlomila kvalitou a obrovskou zkušeností, kterou mají její hráči. V mnoha momentech jsme se jim dokázali dostat pod kůži, narušovali jsme jejich hru, ale udrželi systém po celých šedesát minut," kontroval Jan Běloch, nový kouč Nového Veselí.


Sdílet