Tajemný Bílek. Bude Plzeň dál bez kapitána a gólmanské jedničky? Uvidíme, neodkryl kouč Viktorie karty | Sportovní Plzeň

 

 

Tajemný Bílek. Bude Plzeň dál bez kapitána a gólmanské jedničky? Uvidíme, neodkryl kouč Viktorie karty

Marie Osvaldová12. 10. 2022Povede Viktorii Plzeň do středečního utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov s kapitánskou páskou stoper Lukáš Hejda? Kouč Michal Bílek nechal den před zápasem tuto otázku zatím nezodpovězenou. Stejně tak tajemný zůstal i u dotazu na gólmanskou jedničku Jindřicha Staňka. "Od svého zranění ještě ani jeden z nich neabsolvoval trénink. Dneska budou mít první a pak sami řeknou, jak se cítí," prohlásil. Duel mezi Viktorií a Bayernem se hraje ve Štruncových sadech od 21 hodin a Plzeň mocně touží napravit týden starý debakl 0:5.

V případě, že by Hejda k dispozici nebyl, nabízí se nasazení Tijaniho, který velmi dobře zvládá systém se třemi beky?
Je pravda, že Tijani už v Teplicích hrál ve tříčlenné obraně a vedl si velmi dobře. I s Mladou Boleslaví odehrál velmi dobré utkání. Je to jedna z variant. Uvidíme, jak se nakonec rozhodneme.

Jak se dá Bayernu a jeho kvalitě čelit?
V prvním utkání ukázali obrovskou sílu v přechodu do útoku. Všichni hráči jsou silní běžecky. Budeme si muset dávat velký pozor. Budeme se snažit o tlak, abychom míč brzy získali. Navíc to není jen o jejich útočnících, ale je nutné eliminovat i náběhy středových hráčů.

Bude důležitá kompaktnost ve středu pole?
Chceme být kompaktní vždy. V tom prvním na Bayernu jsme ale měli hodně problémů, prostory jsme nechali hodně otevřené. Je to ponaučení. Očekávám, že naše ofenziva bude lepší a budeme daleko odvážnější.

Po zápase na Bayernu jste říkal, že se podíváte na videu, co by se mělo do odvety změnit. Na co jste ještě přišel?
Co se týká defenzivy, tak je nesmíme pouštět do rychlých přechodů. Na druhou stranu hrajeme doma, budeme chtít sehrát lepší utkání a dosáhnout lepšího výsledku. Budeme se snažit hrát odvážně a co nejvíce ohrožovat jejich branku. Bayern je vynikající tým, ale jak říkám, hrajeme doma, chtěli bychom potěšit naše fanoušky.

Bayernu chybí asi polovina hráčů, kteří hráli v prvním utkání. Vnímáte, že by mohli být o něco slabší?
Pravděpodobně nastoupí bez několika hráčů, na druhou stranu zase bude hrát Kimmich a Müller. Způsob hry mají jasně daný, budou hrát stejně, jako v prvním utkání.

Základní skupina se přelomila do své druhé poloviny. Dá se teď říci, čím je Liga mistrů pro Plzeň?
Jsme maximálně spokojení, že jsme se do Ligy mistrů dostali a máme čest si zahrát takové krásné zápasy. Všichni hráči, kteří nastoupí, odvedou maximum. Můžeme tu přivítat jeden z nejlepších týmů na světě. Zítra to tedy bude pro všechny Plzeňáky obrovská událost. Do budoucna nás to jen posílí. Je to obrovská zkušenost.


Sdílet