Strašné zklamání, přiznal po vyřazení Bílek. Proč neposlal dřív do hry Beauguela? | Sportovní Plzeň

 

 

Strašné zklamání, přiznal po vyřazení Bílek. Proč neposlal dřív do hry Beauguela?

Marie Osvaldová27. 8. 2021Fotbalisté Plzně nepostoupili do skupiny Evropské konferenční ligy. V odvetě 4. předkola v Sofii podlehli CSKA 0:3 gólem ze 119. minuty prodloužení. V normální hrací době Viktoria prohrála 0:2, čímž ztratila náskok z úvodního domácího utkání. Západočeši třetí rok po sobě budou chybět v hlavní fázi evropských pohárů. "Strašné zklamání," přiznal kouč Plzně Michal Bílek.

Po prvním zápase jste měli našlápnuto k postupu. Jak mohlo nakonec dojít k vyřazení?
Na začátku jsme měli šanci Chorým, když šel sám na bránu, bohužel jsme neproměnili, potom inkasovali, soupeř si v úvodu vytvořil tlak, přesto jsme v první půli měli několik brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Ve druhé půli jsme se k ohrožení branky prakticky nedostali, ale dotáhli jsme to do prodloužení. Tam jsme bohužel neuhlídali standardku a dostali třetí gól.

Věděli jste, co tenhle zápas znamená pro budoucnost klubu. Jak to nyní vypadá v šatně?
Přáli jsme si, aby to vyšlo v náš prospěch, jsme všichni strašně zklamaní. To je jediné, co teď k tomu můžu říct.

Proč jste zůstali ve druhém poločase tak pasivní?
Věděli jsme, že kvalitu mají, jsou tam zkušení hráči. Udělali jsme střídání, ale nevedlo to k tomu, že bychom hru uklidnili a udrželi míč. Nedostali jsme se tolik do hry, jak jsme sami chtěli, nebyli jsme nebezpeční pro soupeřovu branku. Nevím, jestli v tom byla naše nezkušenost, mohlo to být i tím, že nám docházely síly i kvalitou soupeře. Chvílemi dobře držel balon, vytvořil si určitý tlak.

Hrála zásadní roli bouřlivá atmosféra?
Atmosféra byla fotbalová, pro domácí to byla velká výhoda, hnali je dopředu. Po druhé brance to pro nás bylo hodně složité. Ke konci proti deseti je škoda, že jsme si nevytvořili žádnou slušnou pozici nebo příležitost. Měli jsme tlak, ale nic si nevytvořili.

Proč nešel dříve do hry druhý útočník Beauguel, když jste hráli proti deseti?
Bogy nastoupil až na konci zápasu, protože měl zdravotní problémy a netroufl si hrát delší časový úsek. Soupeř šel do deseti, my jsme chtěli míče dostat do stran, aby chodily centry do vápna. Bohužel jsme se k tomu nedostali.

Třetí brance přecházel zbytečný faul. Jak jste tu situaci viděl?
Bylo to přes celé hřiště, přesně jsem neviděl, co se tam stalo. Neuhlídali jsme tam standardní situaci, to byla velká chyba.

Dokážete odhadnout, co se teď bude dít v klubu?
Jsme všichni zklamaní, hráči, trenéři, vedení klubu, to je pochopitelné. Vedli jsme po prvním zápase 2:0, měli to dobře rozehrané. Dneska jsme prohráli a nevyšlo to. Jaký dopad to bude mít na klub, to není otázka na mě, nevím.


Sdílet