Senioři poměřili síly při Mikulášském plaveckém přeboru - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Senioři poměřili síly při Mikulášském plaveckém přeboru

Plzeň9. 12. 2022


Na svatého Mikuláše se v úterý 6. prosince konal na slovanském bazénu již 4. ročník Plaveckého přeboru seniorů, který pořádá Odbor sportu Magistrátu města Plzně. „Jsem velmi potěšen účastí, která čítala 80 závodících seniorů, kdy nejstarší závodnici bylo úctyhodných 90 let. To nadšení, soutěživost, ale i dobrá nálada jsou přesně tím, co nám pomáhá udržet se v kondici a zdravé mysli.“ sdělil vedoucí odboru Přemysl Švarc.

Senioři soutěžili v disciplínách 50, 100 nebo 200m a desítky z nich vyzkoušeli více než jednu z tratí. Celkovými vítězi se stali v nejkratší distanci v kategorii nad 85 let CHOTTOVÁ ANNA a KRIPNER RUDOLF. V kategorii 75 až 84 let FRIDRICHOVÁ ŠÁRKA a ŠABATA JAN a v kategorii 65 až 74 let KRUPIČKOVÁ EVA a BENEŠ JOSEF. V závodě na 100 metrů to v jednotlivých kategoriích byli CHOTTOVÁ ANNA a ŠTOCHL FRANTIŠEK, FRIDRICHOVÁ ŠÁRKA a ŠABATA JAN, KRUPIČKOVÁ EVA a BENEŠ JOSEF. Na nejdelší 200 metrový závod si trouflo celkem 18 seniorů a mezi nimi byli nejlepší opět CHOTTOVÁ ANNA a ŠTOCHL FRANTIŠEK, v prostřední kategorii BUBLE PETR a v nejmladší KRUPIČKOVÁ EVA a BENEŠ JOSEF. Celkové výsledky jsou k dispozici na sportovním portálu města Plzně.

Slavnostní vyhlášení proběhne na radnici města Plzně 16. 12. 2022, kde si vždy 3 nejlepší v každé kategorii převezmou ceny od vedení města Plzně. Oceněným budou předány diplomy a dárkové koše. Každý startující pak obdržel přímo u bazénu čokoládového Mikuláše
a plaveckou čepičku.

Po seniorech patřil plavecký bazén zaměstnancům Magistrátu města Plzně, kteří se ve tříčlenných týmech utkali také v disciplínách 50, 100 a 200m. V konkurenci pěti týmů byl nejúspěšnější tým Odboru sportu.

Akci Odbor sportu pořádá v rámci ochranné známky Plzeň žije zdravě, kterou se snaží iniciovat mezi obyvateli města zájem o aktivní životní styl. Dalšími pravidelnými akcemi jsou akce pro děti nebo Sportmanie Plzeň.

Výsledky Mikulášského plaveckého přeboru seniorů


Sdílet