Sportmanie Plzeň 2021 vstupuje do své druhé třetiny, na návštěvníky čeká i sníh | Sportovní Plzeň

 

 

Sportmanie Plzeň 2021 vstupuje do své druhé třetiny, na návštěvníky čeká i sníh

Plzeň24. 8. 2021V úterý zahájí Sportmanie Plzeň 2021 svoji druhou třetinu. Vystřídají se sportovní stanoviště a děti do 15 let mohou pomocí QR kódů ve speciální mobilní aplikaci získávat – po splnění jednoduché podmínky, účastí na deseti sportovištích – stříbrné medaile. Až dosud získávaly děti medaile bronzové. „Přes značnou nepřízeň počasí si bronzové medaile za první tři dny odnesly téměř 2 000 dětí, což považujeme za velmi hezký počet,“ zdůraznil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. V areálu za OC Plzeň Plaza se těšily velké pozor¬nosti například trampolínky Jump Plzeň a airtrack, longboardy, horolezecká stěna i tradiční kolektivní sporty, hokej, fotbal, házená, basketbal, florbal či hokejbal. Řada návštěvníků si také odnesla suvenýry s logem Sportmanie Plzeň, které se letos opravdu líbí.

Na hlavním pódiu probíhá po celý den pestrý program v režii Krašovská Aktivity centra Plzeň, v jehož rámci se konají i četné besedy a autogramiády s českými olympioniky a dalšími předními sportovci. Představili se tak třeba plavkyně Kristýna Horská, atletky Marcela Joglová, Tereza Hrochová a Kristiina Mäki a bronzové medaile přinesli ukázat kajakáři Radek Šlouf a Josef Dostál. Autogramiádu absolvovali také členové hokejového týmu HC Škoda Plzeň Dominik Pavlát, Lukáš Kaňák, Matyáš Kantner a Petr Kodýtek.

Nad jednotlivými dny převzaly patronát plzeňské městské obvody. V pondělí v rámci svého patronátu ocenil starosta MO Plzeň 4 Tomáš Soukup za práci s mládeží a celoživotní přínos sportu atletického trenéra Jiřího Henžlíka a plzeňskou hokejovou legendu Milana Voláka. Za Nadační fond západočeských olympioniků předal oceněným dárky i stříbrný medailista z Mnichova 1972 házenkář Vladimír Haber.

A tak kromě počasí zatím jedinou nepříjemností Sportmanie Plzeň 2021 je aktuální systém proticovidových opatření. „Vládní opatření jsou prostě nastavena špatně,“ říká otevřeně vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc. „Děti do 12 let se nesmí očkovat, ale od šesti let se naopak musí testovat. Negativní test platí tři dny, ale zdravotní pojišťovny jej hradí jen jednou za sedm dní. Protože nechceme, aby si děti musely dělat opakovaně antigenní testy za 200 korun, od úterý bude možné si na Sportmanii udělat samotesty ze slin, které budou stát jen 40 korun,“ zdůraznil Přemysl Švarc a dodal, že doufá, že se tak podařilo vyřešit jeden velký zádrhel.

Kromě dalších čtyř desítek sportovišť, kde od úterý do čtvrtka nebude chybět třeba opravdový sníh, čeká znovu bohatý program a řada zajímavých hostů. V úterý, kdy nad Sportmanií Plzeň převzal záštitu MO Plzeň 8, to bude např. Socatots – sport pro nejmenší, Kangoo Jumps – skákací boty, taneční mix Dance Company Twin, Brazilská fotbalová škola, Škola bojových umění Narama, Victoria Talent Academy – contemporary art a jazz dance, Jumping Krašovská Team, Pilsen Jaguars Cheerleaders, AE Klub Lady Plzeň a Tanec v Plzni s workshopem a tančírnou. Ve středu (den s MO Plzeň 2–Slovany) čeká na návštěvníky street dance, skákací boty, kolečkové brusle, florbalové nájezdy, kickbox a thai-box, disco dance,  tanec a hudba západní Afriky a lady salsa.

Na besedy a autogramiády se na úterý ohlásili cyklista Michal Schlegel, plzeňští futsalisté SK Interobalu – aktuální mistři ČR a také fotbalisté Viktorie Plzeň. Ve středu dorazí další plzeňští mistři ČR – házenkáři, dále olympionička Marie Horáčková, znovu hokejisté HC Škody Plzeň a také házenkářky DHC Plzeň.

Sportmanie Plzeň 2021 potrvá až do neděle 29. srpna, otevřena je denně od 14 do 20 hodin, o víkendu od 10 hodin. Vstup na akci je zdarma. Podrobnější informace naleznete na zde


Sdílet