Sporná situace s (ne)uznaným gólem! Indiáni odjíždějí z Brna s porážkou | Sportovní Plzeň

 

 

Sporná situace s (ne)uznaným gólem! Indiáni odjíždějí z Brna s porážkou

Josef Krebs18. 11. 2022


FOTO: Vít Golda


V prvním zápase po reprezentační přestávce zamířila plzeňská Škodovka na horký brněnský led, kde v předchozích dvou sezónách vždy vybojovala alespoň jeden bod. Série čtyř zápasů však i přes bojovný výkon hostujícího celku skončila. Hokejisté Plzně podlehli Kometě Brno 3:1.

Úvodní šanci zápasu měl na hokejce domácí Horký, prudkým švihem ale trefil jen držadlo hole Dominika Pavláta, který opět nastoupil v plzeňském brankovišti. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Dominika Furcha Martin Lang, brankář Komety jeho pokus vyrazil. Vzápětí už se ale poprvé měnilo skóre zápasu. Martin Zaťovič špatně rozehrál kotouč ve střením pásmu, puku se zmocnil Sebastián Malát, s ním najel na levý kruh, neunáhlil se a všiml si volného Filipa Suchého, který trefoval do prázdné brány - 0:1. 

Na startu prostředního dějství se stála málovídaná věc. Kryštof Hrabík stál na hranici brankoviště, domácí brankář mírně zavrávoral, od pravého mantinelu poté nahodil kotouč na branku Petr Zámorský, nicméně hlavní rozhodčí rozpažil. Následovala konzultace rozhodčích, poté i s videorozhodčím a k překvapení všech branka nyní platila. Tím však příběh neskončil. Trenér Komety Martin Pešout si vzal trenérskou výzvu a po ní hlavní rozhodčí gól opět odvolal. A s indiány bylo ještě hůře. O minutu později hráli Moravané početní výhodu, Holík servíroval kotouč na brankoviště, puk se ovšem přívětivě odrazil mezi kruhy k Luboši Horkému, který přesnou ranou vyrovnal na 1:1. 

Třetí periodu odstartovali hosté v přesilové hře, na brankáře Komety létala jedna střela za druhou, jenomže všechny pokusy Furch zachytil. To Kometa si ve stejné herní situaci vedla o poznání lépe. Na levý kruh dostal nabito Tomáš Kundrátek a obránce Brna napálil kotouč přesně pod horní tyčku. Odpovědět se snažil Petr Zámorský, který napřáhl až ke stropu haly, jeho rána byla ovšem sražená mimo tři tyče. V závěru utkání to hosté zkusili při hře bez brankáře, zkorigování se ovšem nedočkali. Po reprezentační přestávce tak prohrála Škodovka v Brně 1:3.


Sdílet