Spekulace potvrzeny. Hokejová Plzeň ulovila klíčovou postavu Bílých Tygrů! | Sportovní Plzeň

 

 

Spekulace potvrzeny. Hokejová Plzeň ulovila klíčovou postavu Bílých Tygrů!

Marie Osvaldová7. 5. 2023


Zdroj: HC Škoda Plzeň

Dlouholetý kapitán a jeden z lídrů Bílých Tygrů z Liberce Petr Jelínek je další posilou hokejistů Plzně pro nadcházející sezónu. Osmatřicetiletý sedminásobný medailista nejvyšší české soutěže, z toho jednou mistr extraligy, podepsal na západě Čech dvouletou smlouvu.

„Moc jsem o Petra Jelínka stál. Je to velice zkušený hráč, který dlouho dělal v Liberci kapitána. S Tygry se pohyboval vždycky kolem semifinále, či dokonce finále, a tyto zkušenosti chceme přenést na náš tým. Aby se pak neopakovaly zápasy jako pátý v letošním předkole, kdy jsme ztratili tříbrankové vedení. Borci jako je Petr v takových situacích umí chodit a zvládnou je. Dokážou uklidnit kabinu a vedou ostatní na základě svého příkladu,“ uvedl generální manažer Škody Plzeň Martin Straka. Podle něj se jedná o komplexního hokejistů. "Je to hráč do oslabení i přesilovek, výborně si to odehraje před bránou, umí hrát do těla a je to jeden z nejlepších hráčů vůbec na vhazování. Jak jsem již říkal, tady jsme měli problémy, a proto na Petra, ale i na Kubu Lva spoléháme, že se díky nim zlepšíme. A co je pochopitelně pro naši organizaci obrovsky důležité: Petr je skvělý do kabiny. Má v sobě zažité věci, které chceme, aby od něj mladí kluci odkoukali. Zblokuje hrozně moc střel, hraje do těla a celkově prostě na ledě pracuje poctivě. Má zkušenosti, díky nim počítáme s tím, že nám pomůže s výchovou mladých kluků. Je to skvělý chlap s vynikajícím charakterem. Pro nás nesmírně důležitý podpis," podotkl Straka.

Plzeň byla podle Jelínka jedním z prvních týmů, se kterými jednal. "Dlouhodobě se v organizaci odvádí výborná práce a hraje se kvalitní hokej. Je to pro mě nová výzva. Táta, který tu odehrál skvělé roky, mě za moji volbu také pochválil,“ dodal s odkazem na svého otce, který v plzeňském dresu hrál mezi lety 1995 a 1998. 

Petr Jelínek je rodákem z Prahy a odchovancem slávistického hokeje. V zámořském systému juniorky strávil tři sezóny, ale byl především věrný barvám sešívaných, v nichž působil až do roku 2014. Poté přestoupil do Liberce a adresu změnil na dlouhých devět let. V sezóně 2015/16 se výrazně podílel na zisku mistrovského titulu a spravil si chuť ze svého předešlého neúspěšného finále, které zažil se Slavií Praha. Tygry od ročníku 2018/19 navíc vedl jako kapitán. V minulé sezóně mu patřilo „A“ pro zástupce kapitána. Aktuálně má na svém kontě 922 startů v naší nejvyšší soutěži se 164 brankami a 202 asistencemi.


Sdílet