SCOPICUP 2023 | Sportovní Plzeň

 

 

SCOPICUP 2023

Plzeň1. 2. 2023


Ve dnech 21. a 22. ledna 2023 se na Armádním střeleckém stadionu Plzeň-Lobzy uskutečnil již 3. ročník střeleckého závodu ze vzduchových zbraní SCOPI CUP 2023. Tento závod organizují a zajišťují manželé Skopovi, pod záštitou střeleckého klubu SSKP Rapid Plzeň. Jedná se o jediný závod ve sportovní střelbě v ČR, který primárně vznikl s myšlenkou podpory charitativní organizace.

Výtěžek z tohoto závodu, kdy se podařilo vybrat úžasných 30 000 Kč, šel opět na podporu Sdružení Ty a Já, z.s., které se věnuje mladým lidem s handicapem. Toto sdružení pro tento závod již tradičně vyrobilo krásné keramické medaile a její členové tyto medaile osobně vítězům předávali. Podpořit organizaci Ty a Já by ale nebylo možné bez velké podpory sponzorů, a to konkrétně ÚMO Plzeň 4 a ÚMO Plzeň 2, Magistrát města Plzně, Dobřanská pekárna a pivovar Plzeňský Prazdroj.

Český střelecký svaz již podruhé tento závod zařadil do kategorie nejvýznamnějších závodů v ČR a dokonce se také podruhé stal nominačním závodem na Mistrovství Evropy v puškových disciplínách.

V tomto ročníku se první den soutěže, zúčastnilo 243 střelců a druhý den 223 střelců z celé České republiky, Německa a Polska. Celkem se mimo jiné zúčastnilo 90 střelců v dorosteneckých kategoriích a 5 střelců v žákovské kategorii s oporou, která se u nás začala rozvíjet teprve před dvěma lety. Z těchto mladých střelců jich je 28 z Plzně, kde trénují v klubech SSKP Rapid Plzeň, Dukla Plzeň a SSK Plzeň-Slovany. Jedny z nejhodnotnějších výsledků v tomto závodu předvedli Jindřich Dubový (SSK Dukla Plzeň), který po oba dny nastřílel ze vzduchové pistole v kategorii muži krásný výsledek 581 bodů (z 600 možných), dále Nikol Simetová (SSK Dukly Plzeň), v dorostenecké kategorii ze vzduchové pistole nastřílela 378 b. (ze 400 možných) a Barbora Dubská (SSK Dukla Plzeň), ze vzduchové pušky předvedla výsledek 631,3 b. (z 654 možných).

Podle ohlasů od střelců, činovníků Českého střeleckého svazu a členů sdružení Ty a Já se závod velice vydařil, proto je v plánu zorganizovat v následujících letech další ročníky, a aktivně tak podpořit propojení sportovní i sociální oblasti v našem městě.


Sdílet