Sparta vyhrála zaslouženě, jsme ve vývoji oproti nim o rok pozadu, připouští Koubek | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová1. 10. 2023

ilustrační. Foto: FCVP

Po dvanácti soutěžních výhrách přišla porážka. Plzeňští fotbalisté nestačili i přes velmi dobrý výkon na Spartu a na Letné prohráli 1:2. "Sparta je ve vývoji o rok dál, my mužstvo teprve přestavujeme. Bude to chtít čas, abychom třeba lépe vstoupili do utkání," prohlásil zkušený kouč Miroslav Koubek.

Na Letnou jste přijeli po sérii dvanácti výher. Věřili jste si, že přidáte další korálek?
Určitě jsme si věřili, neobávali jsme se ničeho. Ovšem potom na trávníku jsem cítil respekt ze soupeře. Sparta nastoupila v evropském tempu, snažíme se o to taky, jsme na dobré cestě, ale Sparta je zkrátka trochu dál. To dostupování, souboje, presink, intenzita. Můžete si věřit, jak chcete, ale jakmile na vás soupeř spustí tohle, tak potíže máte.

Bylo tedy vítězství Sparty zasloužené?
V kontextu zápasu ano. Vypracovala si víc nebezpečných situací, ukázala vysokou kvalitu v presinku či přechodu do útoku. Sparta je ve vývoji o rok dál, my mužstvo teprve přestavujeme. Bude to chtít čas, abychom třeba lépe vstoupili do utkání.

Jak moc vám zápas zkomplikoval brzý inkasovaný gól?
V úvodu jsme neměli dostatečnou kvalitu, chyběl nám pohyb, odvaha, vázla nám rozehrávka. Nedovedli jsme si poradit s presinkem Sparty, naši mladí stopeři si nevěděli rady. Hráli jsme příliš dlouhých míčů, tak jsem tam musel dát Tomáše Chorého. Což prospělo, předek posílil.

A když už se vám podařilo vyrovnat, hned jste dostali druhý gól..
To byla velká chyba, že jsme hned po vyrovnání inkasovali. Trošku jsem se zlobil, nesplnili jsme jasně zadaný úkol a pykali jsme za to. Potom jsme se dostali do hry, v závěru půle jsme měli dobrou pasáž. V druhém poločase jsme měli optickou převahu, ale Sparta si svůj náskok aktivně hlídala. Po našich ztrátách měla velmi dobrý přechod do útoku a nám se nedařilo dostat se do šancí. Měli jsme jednu hlavičku Chorého, ale soupeř měl čtyři pět gólových brejků. Když to tak sumíruju, je vidět, že Sparta zaslouženě vyhrála.

Chorý šel na hřiště ve 36. minutě místo Ibrahima Traorého. Jaký byl tedy ten důvod?
My jsme vsadili na to, že Sparta nastoupí se dvěma středopolaři a že tudíž budeme mít v poli početní převahu. Že budeme víc na míči. Jenže na to bychom museli mít tu rozehrávku. Střídání nebylo nic proti Ibrovi, jeden z těch tří (Šulc, Bucha, Traoré, pozn. red) musel jít ven, když už to teda nakopáváme. Chorý do takového stylu pomůže.