Solidní naděje, ale euforii nepropadáme, říká kouč Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

Solidní naděje, ale euforii nepropadáme, říká kouč Bílek

Marie Osvaldová20. 8. 2021


Foto: FC Viktoria Plzeň

I prohra o gól bude za týden v Sofii znamenat postup do základní skupiny Konferenční ligy. Viktoria Plzeň si dobrou pozici do odvety vytvořila díky kvalitnímu výkonu a výhře 2:0. "Druhá branka Mosquery nám dává solidní naději do odvety. Ale pořád je za námi teprve poločas, žádné euforii rozhodně nepropadáme. Ale samozřejmě víme, že hrajeme o hodně. Poháry jsou pro Plzeň důležité," prohlásil kouč Viktoria Michal Bílek.

Těší vás, že jste soupeře přehrávali?
Jak říkám, je brzy na nějaké soudy. Každopádně bylo skvělé, že jsme do utkání vstoupili dobře, dostali jsme soupeře pod tlak, napadání mu dělalo velké problémy. Těší mě moc, že jsme CSKA nepustili do vážnější šance.

Jak velkou komplikací byla absence Jeana Davida Beauguela?
Na předzápasovém tréninku si natáhl sval, hrát nemohl. Komplikace to byla, dává góly. V Liberci hrál třicet minut, věřili jsme, že bude mít proti CSKA víc sil než Chorý. Ten však zvládl utkání výborně, podržel spoustu balonů. Věřím, že Beauguel bude brzy v pořádku, potřebujeme ho.

Hodně se vám povedl tah s krajními beky Havlem a Řezníkem. První jmenovaný hrál přitom na jiné pozici..
Utkání jim vyšlo, při první brance Řezník nahrával, Havel zakončoval. Řezník se významně podílel i na druhém gólu. Rozhodli jsme se postavit oba, protože Havel nehrál v Liberci, šetřili jsme ho CSKA, protože měl měsíční pauzu. Na jeho místě se ale chytil Řezník, chtěli jsme využít jeho formy, proto Havel šel doleva. Hrál tam v Bohemce, nemá s tím problém. Oba si se svými rolemi poradili velice dobře.

Asi nejlepší zápas za Plzeň odehrál Jhon Mosquera. Zlomil to a bude oporou?
Pevně tomu věřím. Neměl dobrou výkonnost, ale drželi jsme ho, protože víme, co v něm je. Výborně pracuje, bojuje, teď snahu zúročil. Dal gól, dřel jako lev. Věřím, že tohle bude zlom. Že k bojovnosti přidá fotbalovost a bude platnější než doteď.

Naopak jen na lavičce jste nechal Jakuba Brabce. Nebyla taková improvizace i trochu riskem?
Možná to risk trošku byl. Vycházeli jsme ale z aktuální formy. O víkendu v Liberci hráli kluci (Kaša, Pernica, pozn. red.) na stoperu dobře, nechtěli jsme do toho sahat. Brabec po Euru netrénoval, do utkání v Liberci odehrál všechny zápasy. Malinko si teď odpočinul, nabere síly, bude zase ok.


Sdílet