Šestnáctiletý Benák už pálí i za muže. Neskutečné pocity, shrnul plzeňský talent | Sportovní Plzeň

 

 

Šestnáctiletý Benák už pálí i za muže. Neskutečné pocity, shrnul plzeňský talent

Marie Osvaldová30. 8. 2023


Foto: HC Škoda Plzeň


16 let a 52 dní. Tolik přesně bylo Adamu Benákovi v době, kdy se poprvé gólově prosadil ve velkém mužském hokeji. I díky němu nakonec indiáni zvítězili v dalším přípravném utkání na ledě kladenských Rytířů 5:2. „Jsem strašně rád, že se mi povedlo dát první gól za chlapy. Zažívám neskutečné pocity, určitě si dnešní den budu pamatovat do konce života,“ neskrýval radost plzeňský útočník, který je odborníky považován za jeden z největších talentů poslední doby.

Benák se coby člen druhé útočné letky prosadil v čase 30:06. Jeho branka v přesilovce znamenala zvýšení na 4:1. "Viděl jsem volný prostor, najel jsem si tam, zkusil jsem vystřelit nahoru a naštěstí to tam padlo,“ prohlásil skromně Benák, který dal předčasný dárek k narozeninám svému otci Václavovi. „Určitě mu ještě něco koupím, ale doufám, že i ta má branka mu udělala radost. Je šťastný, když vidí, že dostávám prostor takhle v áčku. Doma se mi snaží pouze radit, co udělat příště v zápasech lépe,“ dodává mladý forvard.

Pokud by někdo čekal velkou mladíkovu radost přímo na ledě, tak by se mýlil. Adam Benák totiž slavil svůj první gól po svém. Tak jako už tradičně, nedal své emoce najevo. Naposledy projevil obrovské nadšení přímo na ledě v šestém finále poté, co vstřelil zlatý gól, který rozhodl v roce 2022 o zlatých medailích pro plzeňské dorostence. „Radost přijde, až vstřelím první gól v extralize,“ uzavřel Benák.


Sdílet