Série porážek? Je to drásající, musíme se rychle probrat, velí kapitán Jan Schleiss | Sportovní Plzeň

 

 

Série porážek? Je to drásající, musíme se rychle probrat, velí kapitán Jan Schleiss

Josef Krebs27. 2. 2023


FOTO: Edvard Beneš


Ani v Litvínově to nevyšlo, Škoda prohrála posedmé v řadě a dvě kola před koncem spadla na desátou příčku. Jediným střelcem byl Aleksi Rekonen, který v závěru jen korigoval stav na konečných 1:2 pro Vervu.

Plzeň bojovala, na severu Čech se jí však bodovat nepodařilo, naopak po prohře 1:2 musela zkousnout další porážku. „Už na to nemám co říct, je to drásající. Před námi jsou poslední dva zápasy, potřebujeme se urychleně zvednout. Nemůžeme se na nic vymlouvat. V obraně problém nemáme, tam hrají navíc dva košíkáři, kteří jsou z dorostu a hrají skvěle. My máme spíš problém, že nedáváme góly, málo se tlačíme do brány, a když už prohráváme, tak to teprve začneme plnit,“ mrzí Jana Schleisse.

Jak už plzeňský kapitán zmínil, v obraně opět nastoupili dva šestnáctiletí obránci - Jan Skok a Adam Jiříček. „Občas si říkám, že je mi až stydno, že jsou tak dobří a extraligu zvládnou hrát úplně v pohodě. Klobouk dolů před nimi, vejdou se mezi šest obránců a hrají super,“ říká na adresu svých spoluhráčů.

Plzeň v posledních pěti zápase dala šest branek, z toho však čtyři v minulém zápase do sítě Třince. Jak z této útočné krize ven? „Těžko říct. Já už do toho také z každé pozice buším jak do vrat a pořád trefuji gólmana. Já už netuším, co by nám mohlo chybět, asi jen větší klid a přímočarost. Možná, kdybychom takhle hráli, tak máme více šancí, ale takto vše jen honíme po koncích zápasů,“ dodává kapitán Západočechů.

Škoda po dvou třetinách prohrávala o dvě branky, zápas však neodevzdala. V závěru se odhodlala k velkému tlaku, domácí ale svou tvrz nakonec uhájili. „Kdybychom dali gól na začátku třetiny, tak dejme tomu, pak už se ale vše honí jen na poslední chvíli. Týmy už si to hlídají, jsou zalezlé v obranném pásmu, snaží se sežrat puk a jen ho vyhazují. To už je spíše jen o štěstí,“ dodává Schleiss.

Základní část pomalu míří do svého finále, na programu jsou již pouze dvě utkání. V pátek hrají indiáni na ledě Mladé Boleslavi. „Nutně již potřebujeme výhru, abychom se zvedli. Pak se poctivě připravíme na předkolo, to už je jiná soutěž. Musíme se ale probrat, jinak z něho vyhučíme, jak nic,“ říká závěrem Jan Schleiss.

zdroj: hcplzen.cz


Sdílet