Rodinný modrý běh RUN for ProCit | Sportovní Plzeň

 

 

Rodinný modrý běh RUN for ProCit

Plzeň30. 3. 2022Sdružení ProCit pořádá 2. dubna jako tradičně každým rokem charitativní rodinný modrý běh RUN for ProCit. Akce probíhá při příležitosti Světového dne porozumění autismu, který se slaví v tento den po celém světě. Výtěžek z celé akce bude věnován na realizaci vzdělávacích a sportovně-relaxačních pobytů pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodiny.

Už šestý ročník charitativního rodinného modrého běhu se uskuteční v sobotu 2. dubna 2022 v Plzni v Borském parku. RUN for ProCit je charitativním během pro celou rodinu, zúčastnit se ho může každý. „Jsme rádi, že patronem letošního ročníku RUN for ProCit je Pavel Režný, český muzikálový herec a zpěvák, držitel ceny Thálie 2020, člen plzeňského Divadla J. K. Tyla,“ oznámila Irena Vítovcová, předsedkyně Občanského sdružení ProCit. Připraveny jsou tratě v délce dva a pět kilometrů, nezapomíná se ani na dva dětské běhy a rozcvičku. Zpestřením pro běžce dobrodruhy bude dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením. „Připravili jsme startovací balíček, který bude obsahovat Pomožky – ponožky, které pomáhají – a pamětní medaili. V závěru akce se vyhlásí výsledky závodů a dojde k ocenění nejlepších běžců a běžkyň z každého běhu,“ vysvětlila Irena Vítovcová.

Charitativní běh se koná pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého, podpořit přijdou reprezentanti v lukostřelbě Marie Horáčková, Tadeáš Kalvas, Erik Ebermann a Jan Vožech. Přidá se i atletka Tereza Petržilková a vojáci armády ČR z Příbram Falcom.

Pro všechny účastníky dubnového běhu bude zajištěn bohatý doprovodný program. Pro děti se připravují další sportovní aktivity, seznámí se s hokejem, fotbalem a basketbalem. Můžou si zaskákat na skákacím hradě nebo si namalovat něco na obličej. Během akce je možnost vyfotit se a odnést si fotografii na památku nebo nažehlit vlastní jméno na JINÉ tričko.

Akcí bude provázet moderátor Stanislav Jurík a k dobré náladě i k odpočinku po běhu bude k dispozici výborná káva a vybraná jídla.

Charitativní běh RUN for ProCit je možné podpořit zakoupením startovného nebo koupí drobného dárku v den závodu. Výtěžek poputuje na pomoc rodinám, které pečují o dítě s poruchou autistického spektra.

Propozice akce:

  • 08:30 – registrace
  • 10:00 – start dětského běhu
  • 10:15 – start běhu na 2 km
  • 10:45 – start běhu na 5 km

Online registrace k závodu je možná do 1. dubna 2022 do 12:00 hodin zde, nebo v den běhu na místě do 10:00 hodin.


Sdílet