RUN for ProCit 2023: Sedmého ročníku se zúčastnilo 350 běžců včetně dětí, kteří autistické děti podpořili | Sportovní Plzeň

 

 

RUN for ProCit 2023: Sedmého ročníku se zúčastnilo 350 běžců včetně dětí, kteří autistické děti podpořili

Plzeň4. 5. 2023Při příležitosti Světového dne porozumění autismu, proběhl v sobotu 29. dubna charitativní rodinný modrý běh RUN for ProCit, který každoročně pořádá sdružení ProCit. Záštitu nad během převzal primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Letos se sedmý ročník charitativního rodinného modrého běhu uskutečnil v plzeňském Borském parku. „Dvou a pětikilometrový běh absolvovalo 249 běžců, dětského běhu se zúčastnilo na stovku dětí, celkem tedy 350  podporovatelů autistických dětí. Výtěžek téměř 100 tisíc  korun z celé akce věnujeme na realizaci vzdělávacích, sportovních a relaxačních pobytů pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodin,“ vysvětlila Irena Vítovcová, předsedkyně Občanského sdružení ProCit.

Podpořit charitativní akci do Borského parku přišlo mnoho sportovců, známých osobností a podporovatelů sdružení. Patronem letošního ročníku Run for ProCit se stal Pavel Klimenda, český muzikálový herec, zpěvák a tanečník DJKT. Pavel Klimenda sám i odběhl pětikilometrovou trasu pro podporu autistických dětí a jejich rodin. Starosta Městské centrální části David Procházka celou akci zahájil a s manželkou odběhl již tradičně dva kilometry.

„Velké díky patří také univerzitním sportovcům z  UNIS, Adéle Novákové, reprezentantce v běžeckém lyžování a výškaři Josefu Adámkovi. Oba se společně zúčastnili hlavního běhu na pět kilometrů. ProCit podpořili během i vojáci z neziskovky Příbram Falcons,“ děkovala všem Irena Vítovcová. Přispět na dobrou věc přišlo i mnoho „neběžců“, kteří akci podpořili chůzí nebo koupí drobných předmětů s logem sdružení. Celkem se nás v Borském parku sešlo na pět set.

Pro děti byl připravený doprovodný program, kdy si mohly zaskákat na skákacím hradě Městské Policie, nechat si namalovat obrázek na obličej od Mozaika Rokycany, vyfotit se v Selfiemat nebo zkusit překážkovou dráhu, kterou připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Bylo možné vyzkoušet si Kangoo Jumps skákací boty a Jumps trampolínky z Krašovská Aktivity centrum Plzeň, boxování a box na vozíku z BC STAR Plzeň, Lukostřelbu z 1. LK Plzeň 1935: lukostřelecký oddíl, procvičit se s atlety z AK ŠKODA PLZEŇ, seznámit se se základy bojových sportů s NARAMOU. Všichni měli možnost vyzkoušej si pomůcky pro zdravotně postižené a invalidní vozíky z MEYRA. Skusit si také resuscitaci a poskytnutí První pomoci s Life Saving Support, otestovat své vědomosti o zdravém životním stylu a vyzkoušej si opilecké brýle a v neposlední řadě  se nechat dokonce „zatejpovat“.

Na památku si každý mohl zakoupit kultovní JINÉ tričko ProCit nebo Jiné modré ProCit dárky, jako jsou např. náramky, plecháčky a bavlněné tašky s kresbami autistických dětí.

Na sportovce i ostatní návštěvníky organizátoři nezapomněli ani s občerstvením. Pro všechny byla přichystána káva, výborná polévka od Vegetarian Bistro Satyr, vychlazené pivo Purkmistr a luxusní modrá zmrzlina ADRIA GOLD. Nechyběla tombola, kde každý zakoupený los byl výherní.

Celou akci moderoval tradičně Standa Jurík.

Výsledková listina na  webu závodu: www.runforprocit.cz


Sdílet