Reprezentační forma? Těžko říct, tohle teď pro mě asi není téma, říká dvougólový střelec Chorý | Sportovní Plzeň

 

 

Reprezentační forma? Těžko říct, tohle teď pro mě asi není téma, říká dvougólový střelec Chorý

Josef Krebs2. 11. 2022


Foto: FCVP / Martin Skála


Dva góly do sítě Barcelony. Takovou vizitkou se může od úterního večera pyšnit plzeňský útočník Tomáš Chorý, kterého na pozápasové tiskové konferenci chválil i samotný trenér Katalánců Xavi Hernández.

Dal jste dva góly proti Barceloně. Jaký je to pocit?
Je to krásný pocit, něco nezapomenutelného. Budu na to vzpomínat hodně dlouho. Tenhle zápas jsem si v Lize mistrů užil nejvíc. Bylo to zapříčiněné tím, že jsme hráli doma a šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Bylo to jen o nás. Fanoušci nás fantasticky podporovali, ale Barcelona ukázala, v čem je silná. Byla produktivnější. My jsme taky měli šance, ale bohužel jsme je neproměnili, proto ten zápas dopadl takhle.

Byli jste nejblíže bodům ze všech šesti zápasů Ligy mistrů?
Byli. První poločas byl z naší strany dobrý, Barcelona držela míč a obehrávala si to. My se jí to snažili co nejvíc znepříjemnit, což se nám dařilo, ale je to Barcelona, takže těžila z maličkostí. Škoda druhého gólu, který jsme dostali do šatny. Věděli jsme, že můžeme zápas zdramatizovat kontaktním gólem, což se potvrdilo. Ale pak Barcelona zase ukázala, že jí stačí jedna akce, a znovu nám utekla na rozdíl dvou gólů.


Sdílet