Recept na Bayern? Dostupovat k protihráčům a tlačit je zády od brány, říká Jan Kopic | Sportovní Plzeň

 

 

Recept na Bayern? Dostupovat k protihráčům a tlačit je zády od brány, říká Jan Kopic

Josef Krebs12. 10. 2022


foto: FC Viktoria Plzeň


Svěřenci trenéra Michala Bílka nastoupí již dnes večer k dalšímu zápasu Ligy mistrů. Ve čtvrtém utkání základní skupiny se Plzeňané postaví slavnému Bayernu Mnichov, k úvodnímu výkopu dojde ve 21:00. Poslední vzájemný zápas z minulého týdne skončil vítězstvím Bayernu 5:0.

„Na videu jsme si ukazovali naše chyby z prvního utkání, Bayern má extrémní kvalitu. Důležité bude, abychom brzy neinkasovali, a naopak se musíme pokusit ten první gól vstřelit my. Nejzásadnější je, abychom se mohli opřít o našeho hrotového útočníka. Jeho úkolem je podržet balón, než ho doplní ostatní hráči. Musíme mít také štěstí, pochopitelně,“ uvedl plzeňský záložník Jan Kopic.

Zvolené rozestavení bylo podle Západočechů hlavním důvodem neúpěchu. "Středem hřiště jsme zatím dostali 3-4 góly, musíme blíže dostupovat k protihráčům a tlačit je zády od brány. Mě osobně nejvíce překvapila rychlost soupeřových protiútoků, za které vděčí rozehrávkám Manuela Neuera. Hráči na to byli připravení a nabíhali ve velkém počtu. Věřím, že dnes už na to budeme připravení," doplnil Kopic.

Dlouholetá gólmanská jednička mnichovského velkoklubu však do Plzně nedorazila. "Doufám, že jeho náhradníka prověříme a taky prostřelíme," říká v reakci na absenci Neuera plzeňský Kopic.

V posledním ligovém utkání Bayern ztratil vítězství proti Dortmundu v závěrečné minutě nastavení, zda může tento výsledek nějak ovlivnit náladu v týmu soupeře si ale plzeňský křídelník nemyslí. „Zápas s Borusií je nijak neovlivní, je to pro ně ztráta v lize, v Lize Mistrů jsou zatím stoprocentní. Pojedou si do Plzně pro tři jasné body a my se jim to pokusíme co nejvíce zkomplikovat."


Sdílet