Další rána pro Viktorii Plzeň. Jeden z jejich reprezentantů měl pozitivní test na koronavirus | Sportovní Plzeň

 

 

Další rána pro Viktorii Plzeň. Jeden z jejich reprezentantů měl pozitivní test na koronavirus

osm5. 10. 2020


ilustrační


Pondělní kontrolní testy české reprezentace před přátelským zápasem na Kypru a duelům Ligy národů v Izraeli a ve Skotsku odhalily nákazu u jednoho z fotbalistů Plzně. Kompletní trojice Viktoriánů Lukáš Kalvach, Jan Kopic a Zdeněk Ondrášek okamžitě opustila sraz.


„Česká fotbalová reprezentace má za sebou dva testy na COVID-19, zatímco ten páteční u realizačního týmu a dalších zaměstnanců FAČR dopadl ve všech případech negativně, během pondělního testování na hotelu, které probíhalo za izolace všech přítomných, byl již vyhodnocen jeden test hráče FC Viktoria Plzeň jako pozitivní,“ oznámil mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.


„Protože tento hráč přišel před srazem do kontaktu se svými dvěma klubovými spoluhráči, opustila celá trojice Kalvach, Kopic, Ondrášek reprezentační tým ještě před úterním odletem na Kypr, a to aniž by přišla do kontaktu se zbytkem české reprezentace,“ doplnil Jurman.


K celé situaci se vyjádřila i Viktoria Plzeň. „Dnes ve večerních hodinách jsme přijali zprávu o pozitivním testu jednoho z našich hráčů na reprezentačním srazu. Celá trojice viktoriánů Kalvach, Kopic a Ondrášek ihned opustila sraz a byla umístěna do karantény. Další postup budeme konzultovat s příslušnými orgány během zítřka,“ uvedla plzeňská Viktoria na sociálních sítích.


Sdílet