Povedený vstup do sezóny. Házenkáři Plzně přehráli Lovosice | Sportovní Plzeň

Povedený vstup do sezóny. Házenkáři Plzně přehráli Lovosice

Marie Osvaldová3. 9. 2022

Start nové extraligové sezóny házenkářům Plzně vyšel. Ve šlágru prvního kola před televizními kamerami zvítězil Talent na palubovce Lovosic 38:32. Sedmi góly se na výhře podílel Milan Škvařil.

Talentu se podařil vstup do zápasu a velmi rychle vedl 5:1. Zaskočené Lovosice reagovaly timeoutem i také díky tomu se jim podařilo srovnat. Plzni pak pomohlo střídání a také skvělý Filip Herajt v brance, díky němuž kontrolovala Plzeň průběh strhujícího úvodního poločasu. Ten se odehrál v rychlém tempu, což o něco více sedělo hostům, kteří odcházeli do šaten za tříbrankového vedení.

I po přestávce Západočeši kontrolovali mírné vedení. Na straně hostů zářil zejména Jan Stehlík, jemuž několikrát vyšla souhra s Jakubem Šindelářem na pivotu. V domácích barvách pak skvěle zaskakoval na levém křídle Pavel Chotěborský v době, kdy na palubovce chyběla ikona Chance Extraligy Jiří Motl. V posledních minutách odskočili hosté až na rozdíl sedmi branek, na což už Lovci nedokázali zareagoval.