Postup? Jako titul, srovnával Koubek. Další kérku ale nepřidá | Sportovní Plzeň

Postup? Jako titul, srovnával Koubek. Další kérku ale nepřidá

Marie Osvaldová14. 3. 2024

210 minut oba týmy střelecky mlčeli. O historickém postupu do čtvrtfinále Konferenční ligy rozhodly až penalty. A v nich ukázali pevnější nervy Viktoriáni, kteří na penalty udolali Servette Ženeva 3:1. "Jak stárnu, tak mi to snad na nervy dělá dobře," smál se trenér Miroslav Koubek.

Už jste vstřebal to, co jste dokázali?
Samozřejmě, vnímám, že jsme dokázali přepsat historii. Mám pocit uspokojení z toho faktu.

Jak moc to byl nápor na vaše nervy?
Jak stárnu, tak mi to snad dělá dobře. Nehroutím se, jsem nad věcí. Není to špatné, srdce mi nějak přehnaně nebouchá. Zvládám.

Kam vy osobně tento úspěch řadíte?
Řadím to na stejnou úroveň s titulem, ale kérku si neudělám. (směje se)

Co stojí za tím historickým úspěchem?
Obrovská morálka mužstva. Byla to dlouhá cesta, která začala v létě loňského roku. Málem jsme vypadli v kosovské Dritě, kde jsme vydřeli vítězství penaltou v poslední minutě. Tam se to začalo lámat a morálka mužstva sílila. Každým úspěšným krokem mladí kluci nabírali evropské zkušenosti, měli jsme velmi náročné mise. I dnešní vítězství bylo vítězství morálky a vůle.

Co říkáte na dnešní zápas. Servette ukázalo velkou kvalitu..
Nikdo mi nevěřil, někteří mě nazývali alibistou, když jsem upozorňoval, že nás čeká jiný protivník, než na podzim Slavii. Servette byla po technické a po pohybové stránce lepší mužstvo, než my. Jejich problém byl, že to nedokázali dotáhnout. Skvěle nás podržely naše zadní řady a nepřekonali famózního Martina Jedličku. Byly pasáže, kdy i my jsme zatlačili soupeře. Byli nesmírně nebezpeční v přechodu do útoku. Ženeva měla zkrátka vyšší herní kulturu.

Včera jste říkal, že ten zápas nebude one man show Pavla Šulce, tak to byl Martina Jedličky, ne?
Byl skvělý, podržel nás, byl hrdinou. Zejména při hlavičce v 90. minutě. Pochytal pět, šest těžkých střel. Měl nejvíc práce, co byl v Plzni. Zastal jí skvěle, bez chyby a jistě.

Jak jste vybírali střelce penalt? Zůstával Tomáš Chorý na hřišti právě kvůli penaltám?
Pokud Tomáš Chorý není zraněn a neteče z něj krev, tak je to hráč nestřídatelný. Odevzdává obrovské penzum práce. Neustále vytváří na obranu tlak. Vůbec mě nenapadlo, že bych ho střídal. Střelce penalt jsme v hlavě měli. I dopolední nácvik nám napověděl. Byli jsme si skoro jistí, kdo je bude kopat. Akorát to pořadí si oni řekli.

Je nějaké mužstvo, které byste si přáli dostat?