Plzeňská MMA zápasnice míří do Atlanty! Aby postoupila, musí svou soupeřku porazit v prvním kole | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeňská MMA zápasnice míří do Atlanty! Aby postoupila, musí svou soupeřku porazit v prvním kole

Josef Krebs16. 5. 2023


Foto: se souhlasem M. Jindrové

Česká MMA hvězda Martina Jindrová, která prorazila za oceánem a loni si vybojovala místo v prestižní americké soutěži PFL, má před sebou další velký zápas. V Atlantě proti ní bude stát šampionka ligy Bellator, Julia Budd. Ve 39 letech s bilancí 16 výher a 6 proher patří vůbec k nejzkušenějším zápasnicím letošního ročníku PFL. Aby Jindrová postoupila, musí ji 16. června vyřadit už v prvním kole. 

Než se kanadská zápasnice Julia Budd zaměřila na MMA, věnovala se kickboxu a thajskému boxu. V minulých zápasech prohrála pouze s největšími hvězdami MMA, jako jsou Rousey, Pacheco, Nunes nebo Cyborg. Porazit ji v prvním kole tedy bude velmi těžké, rozhodně to ale není nereálné. „S Julií jsem chtěla zápasit už minulou sezónu, je to velká srdcařka a skvělá komplexní zápasnice. Určitě si zaslouží respekt, ale já do toho dám absolutně všechno. Budu se rvát,“ říká Martina Jindrová. 

Slabá stránka? Postoj!

Martina Jindrová v tuto chvíli ladí formu, pracuje na své kondici a spolu se svým trenérským týmem promýšlí taktiku na zápas. „Naše strategie je jasná, zaměříme se na box. Soupeřku rozebereme v postoji. To je rozhodně její slabina, naopak Martina je v tomto ohledu velmi silná,“ říká trenér Filip Miňovský, se kterým pracuje na technice boxu. 

Pokud se zápas povede, postoupí do semifinále

V turnaji PFL startuje deset hráček a každá má před sebou dva zápasy. Martina Jindrová už má jeden za sebou, prohrála se zkušenou sportovkyní Amber Leibrock. Aby dohnala bodovou ztrátu, potřebuje tedy nejen vyhrát, ale dát soupeřce K. O. a získat šest bodů. Pokud se jí to povede, postoupí dál do semifinále. 

Martina Jindrová patří mezi světovou elitu v bojových sportech. Před vstupem do světa MMA se dlouhou dobu úspěšně věnovala kickboxu a thajskému boxu, kde v rámci profesionální kariéry získala hned několik světových titulů. Má za sebou více než 200 zápasů, jako MMA bojovnici si ji fanoušci mohou pamatovat z tuzemských soutěží XFN a I AM Fighter, kde vybojovala tři vítězství. V loňském ročníku ligy PFL porazila tři vynikající sportovkyně a celkově skončila třetí, tento úspěch jí přinesl smlouvu se soutěží PFL. Do nejbližšího zápasu nastoupí v tzv. pérové váze (65,7 kg). 


Sdílet