Oslabený Talent přetlačil v závěru Lovosice a vrátil se na první příčku | Sportovní Plzeň

 

 

Oslabený Talent přetlačil v závěru Lovosice a vrátil se na první příčku

Josef Krebs21. 11. 2022


Foto: Talent Plzeň


Talent tým Plzeňského kraje porazil ve šlágru 14. kola extraligy po obrovském boji Lovce Lovosice 37:36 a v čele tabulky se na svého soka bodově dotáhl. Oproti svému soupeři má navíc k dobru jeden zápas.

Hrdinou nedělního dopoledne se stal teprve 16letý Daniel Bláha, jenž byl se sedmi góly společně se srbským házenkářem Stefanem Terzičem nejlepším střelcem plzeňského celku. Navíc to byl právě on, kdo vstřelil čtyři vteřiny před koncem zápasu rozhodující branku.

"Je to úžasné. Nečekal jsem takovou atmosféru, fakt si to užívám," říkal pak v rozhovoru pro klubový web Daniel Bláha, který dostal příležitost na levé spojce při absenci marodů Škvařila a Nejdla.

A co řekl na na to, že rozhodující rána vyšla právě na něj? "Snažil jsem se být co nejvíc v klidu a kupodivu jsem i byl," usmál se Daniel Bláha. "Vystřelil jsem a spadlo to tam. Pomohlo mi, že jsem předtím pár gólů dal, i při rozcvičování mi to tam celkem padalo. Fakt jsem si věřil," dodal.

Zápas se ale pro Talent slouho příznivě nevyvíjel, Lovosice vedly po většinu první půle. V jejím závěru odskočily domácím i díky přesilovce dokonce o tři góly - 15:18. Plzeňští házenkáři ale dokázali do přestávky zkorigovat na 18:19.

"Když vyhrajete zápas o první místo, navíc po takhle hektickém závěru o gól, který pár vteřin před koncem rozhodne střelou z jedenácti metrů šestnáctiletý kluk, je to velice pozitivní," začal s hodnocením zápasu plzeňský kouč Petr Štochl. "Nejvíce si cením a vážím toho, že jsme hráli v sestavě bez spousty zraněných a nemocných hráčů, další vylezli rovnou z postele a šli hrát, proto jsme je museli šetřit. Ale ti, kdo hráli, předvedli výborný výkon s obrovským nasazením. Kvůli hráčům jsem moc rád, že to vyšlo."

"Za stavu 30:33 už situace nevypadala růžově. Ale byl tam zásah od Heryho (brankář Herajt), další vybojované míče, relativně rychle jsme srovnali a Lovosice jsme tím trošku nahlodali," popsal Petr Štochl zřejmě klíčový moment zápasu.

"I když Plzni chyběli někteří hráči, pořád má velkou kvalitu. Dávali jsme hodně gólů, ale neubránili jsme spojky soupeře. Zápasu by asi více slušela remíza, byli bychom za ni rádi. Nakonec rozhodovalo i štěstí, které se v závěru přiklonilo k domácím," dodal trenér Lovosic Roman Jelínek.


Sdílet