Nejlepší sportovci za rok 2022 se dočkají ocenění | Sportovní Plzeň

 

 

Nejlepší sportovci za rok 2022 se dočkají ocenění

Plzeň9. 2. 2023Měsíc duben bude velmi významný z pohledu úspěšných sportovců a trenérů, kteří reprezentují město Plzeň. Po koronavirové odmlce opět proběhnou oba slavnostní ceremoniály. Pro žactvo a dorost se jedná o vyhlášení Sportovec Plzně, které pořádá Nadace sportující mládeže a pro juniory a dospělé Nejúspěšnější sportovec roku. Ten pořádá Plzeňská sportovní unie ve spolupráci s agenturou SPORT ACTION.

„Plzeň je sportovním městem, které má tu čest každoročně stanout díky našim sportovcům na mnoha stupních vítězů národních i mezinárodních šampionátů a významných akcí. Vážím si obou organizací, které vyhlašují nejlepší sportovce, kolektivy a trenéry v daných kategoriích, které se vhodně doplňují.“ prozradil radní města pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek, který se ceremoniálů plánuje zúčastnit osobně.

Po dvouleté odmlce proběhne vyhlášení organizované Plzeňskou sportovní unií, které je součástí celorepublikového projektu Nejúspěšnější sportovec roku.

„V pondělí 3. dubna přivítáme v Měšťanské besedy nejúspěšnější sportovce města Plzně, ale i celého Plzeňského kraje. Vyhlášení proběhne v kategorii dospělých a juniorů, tedy mládeže od 18 do 23 let. Jak je zvykem, tak vyhlašujeme i trenéra roku a sportovní osobnost roku 2022.“ sdělil za pořadatele Pavel Froněk, předseda Plzeňské sportovní unie.

O týden později proběhne druhé předávání ocenění, které se uskuteční v Obřadní síni na radnici města Plzně.

„Slavnostní vyhlášení sportovců ve věku 10 až 19 let, kteří jsou rozděleni do kategorií mladší a starší žactvo a dorostenci, proběhne v úterý 11. dubna na radnici města Plzně. Součástí ocenění bude i ocenění výkonu roku, trenéra roku a trenéra za celoživotní práci s mládeží.“ Shrnul základní parametry Petr Chvojka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže.

Tomuto vyhlášení předchází i výstava nejúspěšnějších sportovců v Mázhauzu radnice města, která probíhá od 24. 3. do 14. 4. 2023.


Sdílet