Nejlepší evropští CrossFit atleti přijíždí do Plzně na Bohemian Throwdown 2022 | Sportovní Plzeň

 

 

Nejlepší evropští CrossFit atleti přijíždí do Plzně na Bohemian Throwdown 2022

Plzeň30. 6. 2022Bohemian Throwdown (BT) představují největší elitní mezinárodní CrossFit soutěž v České republice. Disciplíny vycházejí z uceleného systému CrossFit, atleti/atletky musejí prokázat všestrannou připravenost. Domovem soutěže bude od 1. do 3. července kreativní zóna DEPO 2015 v Plzni.

Svou záštitou soutěž podpořil první náměstek primátora města Plzně Mgr. Roman Zarzycký. Finančně závod podpořil i Plzeňský kraj. Závody pořádá Getup Gym, z.s. , který najdete v areálu plzeňské Papírny, kde provozuje i GTPS CrossFit Gym.

Evropská CrossFit špička v Plzni

Do závodů se kvalifikovalo zhruba 150 závodníků a závodnic, kteří museli projít sítem kvalifikace, v níž prokázali výkonost odpovídající jejich kategorii.

„CrossFit se ve světe i v České republice těší velké oblibě. Jedná se o ucelený cvičební systém využitelný i v běžném životě. Jsme rádi, že můžeme představit špičkový CrossFit plzeňské sportovní veřejnosti“, říká Martin Feiferlík, hlavní trenér GTPS CrossFit a ředitel závodu.

Přibližně 60 % závodníků a závodnic přijede do Plzně z celé Evropy i zámoří, jeden závodník až z Mexika. Do závodů se kvalifikovali reprezentanti domácích plzeňských gymů. Pořádající GTPS CrossFit do závodů vysílá dokonce třináct závodníků a závodnic.

DEPO 2015 bude celý víkend patřit sportu

Od pátku (1.7.2022) do neděle (3.7.2022) se v DEPO 2015 bude bojovat o částku 7000 EUR (prize money soutěže) v několika kategoriích od ELITE až po Intermediate. Své místo budou mít i mladí atleti atletky v kategorii TEEN (15 – 18 let).

„Pro závodníky jsme připravili velmi divácky atraktivní disciplíny, které dostatečně prověří schopnosti a dovednosti všech účastníků. Každý závodník a závodnice si sáhne skutečně na dno svých sil“, říká Feiferlík.

Pro atlety jsme připravili ve spolupráci s jedním z nejlepších tuzemských fyzioterapeutů Michalem Rukavičkou špičkovou fyzio a recovery zónu. Diváci se mohou těšit na výborné občerstvení.

„Diváci se budou rozhodně bavit. V akci uvidí skvělé atlety a atletky. Disciplíny jsou postavené tak, aby byly co nejvíce divácky atraktivní. Vstupné se neplatí, takže se na špičkový CrossFit může přijít podívat každý milovník sportu“, zve Feiferlík.

Program akce

 

  • Závod začíná v pátek 1. července v 19 hodin. Bojovat budou závodníci a závodnice v kategorii ELITE a Masters 35 +. Součástí akce bude od 18 h autogramiáda dvou výrazných osobností plzeňského fotbalu a hokeje – Davida Limberského (FC Viktoria Plzeň) a Jana Schleisse (HC Škoda Plzeň).
  • V sobotu závody začínají již v 9 hodin a končit budou v 19 hodin. Po celý den budou soutěžit závodníci a závodnice ve všech kategoriích.
  • V neděli se začne závodit v 9 hodin a končit se bude v 16 hodin slavnostním vyhlášením výsledků.

Kontaktní osoba pro média: Tomáš Popp, tel.: 777 239 808, tomas.popp@envic.cz


Sdílet