Oslabená Plzeň vydřela další výhru, tři body proti Teplicím trefil Beauguel | Sportovní Plzeň

Oslabená Plzeň vydřela další výhru, tři body proti Teplicím trefil Beauguel

Marie Osvaldová12. 3. 2022

Plzeňští fotbalisté nezaváhali ani v zápase 25. kola Fortuna ligy. Na domácím hřišti porazili v nervózním utkání Teplice 1:0 díky proměněnému pokutovému kopu Jeana Davida Beauguela ze 44. minuty. Celý druhý poločas hráli Viktoriáni o deseti, když byl vyloučený krajní bek Havel.

Pokud někdo čekal od úvodních minut velký plzeňský nápor, byl zklamaný. Západočeši sice měli mírnou převahu, k ohrožení branky se ale nemohli dostat. Naopak v 17. minutě mohli být Viktoriáni rádi, že Žák netrefil z prostoru vápna prostor mezi třemi tyčemi. Domácí výrazně přidali na tempu až po půlhodině hry. Nejprve se pěknou individuální akcí prezentoval Beaguel, ve 35. minutě pak zachránil Teplice od jistého gólu Grigar, který vychytal hlavičku Mosquery. Domácí se ale vytouženého gólu nakonec dočkali ve 44. minutě. Tijani ve skluzu trefil Jeana Davida Beauguela a rozhodčí na upozornění VAR odpískal pokutový kop. K němu se postavil sám postižený ostrostřelec Viktorie a nezaváhal. Jenže už v nastavení přišla pro Viktorii komplikace. Havel fauloval Fortelného, podle rozhodčího byl plzeňský krajní bek posledním, a Plzeň šla do desíti.

Ve druhé půli Západočeši naprosto rezignovali na jakýkoli útok a nechali tvořit hru Teplice. Ti si dlouho nemohli vypracovat žádnou šanci, až v 73. minutě parádní ranou z přímého kopu trefil Trubač břevno. Podruhé Viktoriánům zatrnulo o dvě minuty později. Žák sice vstřelil gól, po konzultaci s VAR ale nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu. Jinak se ale domácí poctivě bránili a pozornou hrou Teplice k žádnému ohrožení nepustili.