Od prvního momentu v Plzni se cítím velmi dobře, říká slovenský reprezentant Holešinský | Sportovní Plzeň

 

 

Od prvního momentu v Plzni se cítím velmi dobře, říká slovenský reprezentant Holešinský

Josef Krebs3. 11. 2022


foto: HC Škoda Plzeň


Slovenský reprezentant a olympijský medailista z Pekingu Adrián Holešinský posílil v průběhu úterý řady plzeňských indiánů, o den později už se gólově podílel na výhře 4:0 nad pražskou Spartou.

Nejnovější posila hokejistů Plzně se uvedla nejlepším možným způsobem. „První dojmy jsou super. Nejprve jsem nevěděl, do čeho jdu, ale od prvního momentu v Plzni se cítím velmi dobře. Kluci v kabině mě super přijali, takže i to mělo podíl na dnešním výkonu. Premiéra proti Spartě, navíc vítězná? Co víc si přát, hodně se cení,“ říká šťastný Adrián Holešinský.

Napřed to vypadalo, že do utkání slovenský útočník vůbec nenastoupí, trápily ho zdravotní potíže. „Od soboty jsem měl teploty, ani na Slovensku jsem o víkendu nehrál, ale dnes jsem chtěl nastoupit. Vyjel jsem včera večer, přespal jsem u Písku, kde bydlí moje přítelkyně a až dneska ráno jsem dorazil do Plzně. Trenéři mě oslovili, že je možnost nastoupit, tak jsem šel do toho,“ dodává.

„V první třetině jsem se trochu hledal, ale spoluhráči mi hodně pomohli. Ve druhé periodě už jsem cítil lépe, ale jak říkám, nejdůležitější je, že jsme dneska vyhráli.“ Holešinský měl ve druhé třetině také velkou šanci, ale trefil pouze brankovou konstrukci, prosadit se mu tak povedlo až v samotném závěru. „Čekal jsem, že by mi to tam mohlo spadnout, ale zůstal jsem v klidu, pořád jsem doufal, že v zápase ještě nějaké šance přijde. Nakonec jsem trefil prázdnou bránu, jsem za to rád,“ hlásí bývalý hráč Nitry.

Plzeň rozdílem čtyř branek na domácím ledě porazila Spartu téměř po devatenácti letech. Utkání s velkým rivalem je vždy velmi sledované. „Kluci říkali, jaký to je zápas, nicméně já jsem se soustředil hlavně na svůj výkon, chtěl jsem na ledě odevzdat všechno. Byl to super týmový výkon, já jsem se navíc posléze cítil na ledě tak, jako bych tu hrál již od začátku sezóny.“

Co říká na atmosféru v LOGSPEED CZ Aréně? „Plzeň i Nitra mají výborný fanklub, atmosféra byla super, jsem rád, že mě fanoušci takhle přivítali. Na Slovensku byli ale taktéž skvěli diváci, rád na ně budu vzpomínat.“ A jaký rozdíl vidí mezi českou a slovenkou ligou? „Těžko porovnávat obě soutěže po prvním zápase, ale česká liga je určitě na vyšší úrovni. Je tu větší taktika a hráči jsou zkušenější,“ říká závěrem Adrián Holešinský.

zdroj: HC Škoda Plzeň


Sdílet