Nový investor zatím není. Chystá fotbalová Plzeň výprodej?! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Nový investor zatím není. Chystá fotbalová Plzeň výprodej?!

Marie Osvaldová20. 12. 2021


Foto: FCVP

Hledání nového investora se zadrhlo, což v uplynulých dnech přiznal i sám majitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Žádné velké rozhazování penězi se tak v zimě nedá čekat, naopak. Plzeň dost možná začne šetřit. „Pokud bude šance získat zajímavého hráče za reálných podmínek, pokusím se o to. Nějaké oživení kádr vždycky potřebuje, ale ne za každou cenu,“ naznačil Šádek.

V souvislosti se zimním odchodem se nejvíce skloňuje jméno Šimona Falty. Krajní záložník se v Plzni neprosadil, na podzim se horko těžko vešel na lavičku a nebylo výjimkou, že ho trenéři využívali spíš v B-týmu.

Trochu jiný případ je Jean-David Beauguel. Francouzský útočník, nejlepší střelec a velká opora Plzně totiž stále nepodepsal novou smlouvu. Ta aktuální mu končí po této sezóně. Pokud tak chce vedení Viktorie svého kanonýra zpeněžit, dost možná Beauguela pustí už v zimě.

Další oporou, která by mohla v případě zajímavé nabídky opustit kádr Plzně, je středopolař Lukáš Kalvach. Kdyby se na začátku letní přípravy nezranil, dost pravděpodobně by zmizel už po neúspěšné cestě evropskými poháry. Podle neoficiálních informací má šestadvacetiletý hráč stále svolení k odchodu. 

Posily? Zatím spíš lowcast

Co se týká velkých posil, je zatím v kuloárech ticho po pěšině. V ČFL si Viktoria vyhlédla útočníka Petra Pejšu z Loko Vltavín, o patro výš zase pozorně sledovala výkony osmnáctiletého Davida Jambora z Vyškova. Kmenový hráč Zbrojovky Brno vstřelil v deseti startech z pozice defenzivního záložníka dva góly a na další tři přihrál. 


Sdílet