Nové posily pro atletický klub AK ŠKODA Plzeň - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Nové posily pro atletický klub AK ŠKODA Plzeň

Plzeň3. 12. 2020


V letošním roce slavil klub AK ŠKODA Plzeň úspěchy na všech atletických polích od žactva, přes mládež až po dospělé, a to jak v týmových, tak také v individuálních soutěžích. Na republikovém šampionátu vybojovalo družstvo žen bronzovou medaili, juniorům visí na krcích medaile stříbrné a žákyně se dokonce staly mistryněmi ČR.
Také individuálních úspěchů předvedli modrobílí nespočet, a to na domácích i mezinárodních soutěžích, kde hned několik západočeských atletů obléklo národní barvy. Nyní jejich řady ještě rozšíří nové posily, jejichž cíle jsou neméně vysoké.

Foto: Martin Edlman

Několikanásobná medailistka v hodu diskem z MČR Barbora Tichá z Chrudimi dosud za plzeňský extraligový tým žen hostovala. Zlatá medailistka v diskařské soutěži na letošním MČR do 22 let bude nově hájit modrobílé barvy již definitivně.


Z Karlových Varů přichází teprve 16 ti letý talent David Kurfürst. Ten je letošním suverénně nejrychlejším sprinterem Karlovarského kraje v dorostenecké kategorii. Tento mladý atlet bude nově trénovat po boku českých reprezentantů Terezy Petržilkové a Jakuba Reže.

Foto: Miroslav Nosek

Velkou posilou pro mladý extraligový tým mužů bude nově vele zkušený vytrvalec Vladimír Marčík. Tento letošní trojnásobný bronzový medailista na 5 000 m, 10 000 m a půlmaraton přichází do Plzně z USK Praha. Své umění v novém dresu nám bude moci ukázat, už příští týden na republikovém mistrovství v krosu.


Další dvě mladé závodnice posílí náš juniorský tým s výhledem na brzké zařazení do našeho extraligového týmu. Z Atletiky Kravaře přichází druhá nejlepší dorostenka ve skoku vysokém Moravskoslezského kraje Viktorie Novotná. Ta se bude nově připravovat vedle škodovácké vyškařské hvězdy Jana Štefely. Druhou zmiňovanou je Tereza Šedivá z Tábora. Tato nejlepší diskařka Jihočeského kraje v mládežnické kategorii bude trénovat ve skupině Bohuslava Macháče, který probudil atletickou vášeň např. u talentovaných bratrů Forejtových. Modrobílé barvy naopak opouští závodník extraligového týmu mužů Petr Procházka, který bude nově hájit barvy A. C. TEPA Kladno. Vítáme nové tváře našeho klubu. Přejeme jim ať jejich výsledky a úspěchy jsou nejlepší reklamou na plzeňskou atletiku.


Sdílet