Nejslavnější hokejová trofej světa dorazí do Plzně! | Sportovní Plzeň

 

 

Nejslavnější hokejová trofej světa dorazí do Plzně!

Marie Osvaldová16. 7. 2022


ilustrační. Foto: wikimedia

Velký hokejový svátek zažijí v pátek 22. července sportovní fanoušci v Plzni. Právě do západočeské metropole totiž zavítá jedna z nejslavnějších sportovních trofejí světa, hokejový Stanley Cup. Pohár pro vítěze NHL si na jeden den užije brankář vítězného týmu Colorada Avalanche a plzeňský rodák, Pavel Francouz.

„Jsem natěšený, bude to výjimečný zážitek. Pohár chci ukázat rodině a kamarádům, ale pochopitelně také co největšímu počtu fanoušků,“ těší se na speciální den dvaatřicetiletý gólman, který se s příznivci potká na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Od 13 do 16 hodin bude na ikonickém místě Plzně připraven bohatý program pro velké i malé hokejové fanoušky. „Je pro nás ctí, že slavný Stanley Cup se fanouškům představí právě na půdě Plzeňského pivovaru. Pro Pavla máme připraveno nejedno překvapení a samozřejmě věříme, že mu k úžasnému sportovnímu úspěchu přijde pogratulovat velké množství fanoušků,“ potvrdil Ladislav Kolář, manažer sponzoringu Plzeňského Prazdroje.

Vstup do areálu bude pro všechny návštěvníky zdarma, těšit se mohou na tradiční školu čepování, soutěže v hokejových dovednostech nebo zónu s herními konzolemi. A samozřejmě především na Pavla Francouze a slavný Stanley Cup. Na připraveném pódiu bude vládnout moderátor Jiří Pelnář, gólmanovi přijde osobně na pódium popřát plejáda zajímavých osobností ze sportu i kultury.

„Naším cílem není sterilní slavnost, ale živé odpoledne pro všechny sportovní nadšence. Chceme společně oslavit výjimečný úspěch výjimečného sportovce. Velký dík patří Plzeňskému Prazdroji za veškerou organizační pomoc, stejně tak ostatním partnerům a fanouškům Pavla Francouze. Těšíme se na povedenou akci, Plzeň má koneckonců díky úspěchům svých sportovních týmů s podobnými eventy poměrně dost zkušeností,“ podotkl David Trávníček ze společnosti SPORT INVEST, která Pavla Francouze zastupuje a zároveň organizačně celou páteční událost zaštiťuje.

Na místě nebude chybět také speciální merchendising s tematikou Stanley Cupu a také možnost pořízení fotky se slavným pohárem. „Každým dnem mi sice přibývá povinností a příprav s akcí spojených, ale já si to užívám. Jsem rád, že slavit s fanoušky budu právě v pivovaru, který k Plzni neodmyslitelně patří. A rád bych pohár na místo dovezl historickým americkým džípem, protože i tento symbol mám s naším městem spojený. Těším se, že se potkám s velkým množstvím fanoušků,“ dodal Francouz.


Sdílet