Nájezdová loterie Plzni nevyšla ani napodruhé. V zápase s Motorem ztratila dvougólové vedení | Sportovní Plzeň

Josef Krebs20. 10. 2022

První čtvrtina hokejové Tipsport extraligy je u svého konce, plzeňští indiáni ji zakončili na jihu Čech. Slibně rozehraný zápas proti českobudějovickému Motoru nakonec hokejisté Plzně ztratili a po porážce 3:2 v samostatných nájezdech berou pouze jeden bod.

Už ve třetí minutě zápasu šli Západočeši do vedení. Domácí brankář Jan Strmeň šel za svou branku rozehrát kotouč, jenomže trefil pouze nohu Petra Kodýka, od něhož se puk odrazil před prázdnou bránu Janu Schleissovi - 0:1 pro Plzeň. O vyrovnání se naopak pokoušel Zdeněk Doležal, který si udělal prostor ve slotu, pravou tyčku však minul. Poslední šanci první periody měli opět hosté, v přesilové hře se kotouč přívětivě odrazil k Adamu Dvořákovi, nicméně plzeňský mladý útočník trefil pouze horní tyčku.

I do prostředního dějství vstoupila lépe Plzeň, hned po pár vteřinách si nabruslil do ideální střelecké pozice Jan Schleiss, jeho ránu z vrcholu levého kruhu ale lapil Jan Strmeň. Budějovice se do ojedinělé šance dostali v početní výhodě, Martin Hanzl ale Pavláta z pravého kruhu neprostřelil. V přesilové hře Plzně už se ale skóre měnilo. K ráně napřáhl Aleksi Rekonen, k odraženému puku se dostal Petr Kodýtek, který z mezikruží neměl problém trefil polodkrytou část brány. Krátce poté ale dokázal početní výhodu využít i Motor, když vyražený kotouč dorazil u pravé tyčky Lukáš Pech. Uběhlo pouhých 41 vteřin a již bylo vyrovnáno. Tentokrát šťastně bekhendem dorazil puk bekhendem za Pavláta Jakub Valský. Po dvou třetinách tak svítil na kostce vyrovnaný stav.

Na začátku třetího dějství napřáhl k ráně na modré čáře obránce Motoru Petr Šenkeřík, proti jeho prudké ráně ale bleskově zasáhl Pavlát svou lapačkou. Branku Strmeně se zase pokoušel ohrozit Ludwig Blomstrand, který to zkoušel z otočky, skóre se ale neměnilo ani v tomto případě. Vyrovnaný duel tak po šedesáti minutách skončil nerozhodně 2:2.

Na startu prodloužení mohl rozhodnout Lukáš Pech, v nejméně vhodnou dobu ale zlomil hokejku. Následnou ránu Petra Šenkeříka zasel skvěle zastavil Dominik Pavlát. A když se neujaly ani rány Zámorského a Valského, dospělo utkání až do samostatných nájezdů. Jediným úspěšným střelcem v nich byl Lukáš Pech, díky čemuž dokonal domácí Motor obrat z 0:2 na 3:2.

zdroj: HC Škoda Plzeň